Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch największymi nadziejami kibiców na medal w Soczi

autor: Daniel Ludwiński | 2014-02-07, 14:18 | źródło: inf. prasowa |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Justyna Kowalczyk (90,3 proc. pytanych) oraz Kamil Stoch (77,0 proc) mają największe szanse na medal XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - wynika z badania Pentagon Research.

W badaniu Pentagon Omnibus ankietowani ocenili szanse na zdobycie medalu podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi przez reprezentantów Polski. Oprócz wymienionej dwójki sportowców Polacy wierzą także w drużynę mężczyzn w skokach narciarskich, na którą swój głos oddało 43,4 proc. respondentów. Dyscypliny, w których według ankietowanych nasi reprezentanci mają największe szanse to wspomniane biegi narciarskie, skoki narciarskie, a także biathlon i łyżwiarstwo szybkie.

Polacy wiążą duże nadzieje z występami naszych sportowców na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ zaproponowana odpowiedź jakoby nasi zawodnicy nie mieli szans na zdobycie ani jednego medalu, nie została udzielona przez ani jednego ankietowanego wśród zważonej próby osób, które są zainteresowane sportem.

Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI), realizacja badania miała miejsce w dniach 12-17 stycznia 2014, próba 373 respondentów. Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat. Brano pod uwagę odpowiedzi respondentów, którzy zadeklarowali swoje zainteresowanie sportem.

- Polacy wiążą duże nadzieje z występami naszych sportowców na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ zaproponowana odpowiedź jakoby Polscy zawodnicy nie mieli szans na zdobycie ani jednego medalu nie została udzielona przez ani jednego ankietowanego wśród zważonej próby osób, które są zainteresowane sportem. To bardzo pozytywna informacja. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch to zdecydowani liderzy reprezentacji Polski na ZIO w Soczi, a także faworyci do zdobycia medali w swoich dyscyplinach, dlatego też oczekiwania kibiców wobec nich są uzasadnione - skomentował wyniki badania Adam Pawlukiewicz, project manager w Pentagon Research.

Polub Sporty zimowe na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
nowa

nie tylko Justyna i Kamil ja czekam na dobry występ panczenistów(tutaj będę rozczarowana jak medalu nie będzie)i biathlonistek no i czarny koń jakiś musi być

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.