Tak było na igrzyskach w Vancouver!

autor: Daniel Ludwiński | 2014-02-05, 12:15 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver w 2010 roku były najlepszymi w historii dla reprezentantów Polski. Biało-czerwoni przywieźli z Kanady rekordowe sześć medali, w tym jeden złoty.

Dwa medale Adama Małysza

Wielkich powodów do radości dostarczył nam Adam Małysz. Osiem lat po zdobyciu swych pierwszych olimpijskich medali w Salt Lake City ponownie Ameryka Północna okazała się dla niego szczęśliwa. Już pierwsza konkurencja z udziałem skoczków, czyli konkurs na średnim obiekcie, przyniosła mu srebrny medal - poza zasięgiem okazał się tylko Simon Ammann. Wspaniale było także na dużej skoczni, gdzie scenariusz powtórzył się. Znów nie do pokonania był Szwajcar, ale Małysz także skakał pięknie i ponownie stanął na drugim stopniu podium. Drugi medal w Vancouver był jednocześnie czwartym zdobytym na igrzyskach olimpijskich. Wspaniałe pożegnanie z zawodami tej rangi!

Możesz przechodzić do kolejnych stron również używając klawiatury - strzałkami w lewo / prawo.

Polub Sporty zimowe na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
wokie

"W sprincie techniką klasyczną wywalczyła swój pierwszy olimpijski medal w karierze zajmując drugie miejsce." Co za brednie.

A w Turynie kto zdobył brąz ? Święty Mikołaj ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.