Kadra alpejska w snowboardzie zainaugurowała sezon. Aleksandra Król najlepsza z biało-czerwonych

16 grudnia polska kadra alpejska w snowboardzie zainaugurowała sezon Pucharu Świata. Zawody zorganizowano we włoskim Carezza. Polskich barw w slalomie gigancie najskuteczniej broniła Aleksandra Król.

Dawid Góra
Dawid Góra

Król wywalczyła 28. lokatę i zainkasowała 40 punktów. 33. miejsce i 24 "oczka" zdobyła Weronika Biela. Karolina Sztokfisz nie ukończyła przejazdu - popełniła błąd i wypadła z trasy. W zawodach triumfowała Marion Kreiner z Austrii, druga była Caroline Calve z Kanady, natomiast trzecia Nadya Ochner z Włoch.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentował Oskar Kwiatkowski, który uplasował się ostatecznie na 45. pozycji. Na swoje konto zapisał 17 punktów. W zawodach najlepszy okazał się Roland Fischnaller z Włoch. Zmagania na drugim miejscu ukończył Zan Kosir ze Słowenii, zaś na trzecim Jasey Jay Anderson z Kanady.