Artur Kukuła ponownie trzeci w Pucharze FIS w Szczyrku, Adam Ruda piąty

Artur Kukuła zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu FIS w Szczyrku. Zwyciężył Michael Dreher. Taka sama kolejność była podczas sobotnich zmagań.

Piotr Ziemka
Po pierwszej serii prowadzili ex aequo Artur Kukuła i Danny Queck. Obaj wylądowali na 104. metrze. W drugiej rundzie Kukuła uzyskał 97,5 metra, a Queck - 99. Zarówno Polak, jak i Niemiec pozostali w czołowej trójce, ale wyprzedził ich Michael Dreher, który na najwyższy stopień podium awansował z czwartej pozycji na półmetku. Dreher jako jedyny dwukrotnie osiągnął przynajmniej 100 metrów.
Na piątej pozycji uplasował się Adam Ruda. Ósmy był Łukasz Podżorski, a dziewiąty - Tomasz Byrt. W pierwszej serii zawodnicy startowali z dwunastej belki startowej, a w drugiej - z dziesiątej. W rywalizacji wzięło udział 86 skoczków.