Vincent Descombes Sevoie wygrał mistrzostwa Francji, obrońca tytułu bez medalu

Vincent Descombes Sevoie wygrał w Chaux-Neuve mistrzostwa Francji mężczyzn w skokach narciarskich. Wśród kobiet najlepsza była Coline Mattel.

Piotr Ziemka
Vincent Descombes Sevoie w pierwszej serii skoczył 120,5 metra. W drugiej rundzie miał 111,5 i triumfował z dorobkiem 266 punktów. Srebrny medal wywalczył niespodziewanie Paul Brasme, który zdobył 263,6 punktu i uzyskał 113 oraz 118,5 metra. Trzeci był, tak jak w 2014 roku, Nicolas Mayer.
W mistrzostwach Francji w skokach narciarskich tradycyjnie wystartowali kombinatorzy norwescy. Najlepiej z nich poradził sobie sklasyfikowany w konkursie na piątym miejscu Maxime Laheurte. Tuż przed nim znalazł się startujący gościnnie reprezentant Szwajcarii - Gabriel Karlen. Na szóstym miejscu uplasował się obrońca tytułu - Ronan Lamy Chappuis.

Siódme miejsce zajął Jason Lamy-Chappuis, który już oficjalnie zakończył karierę. Na koniec wygrał jeszcze krajowy czempionat w kombinacji norweskiej.

Tytuł w zmaganiach kobiet obroniła Coline Mattel. Na drugim stopniu podium stanęła Lea Lemare, a na trzecim - Julia Clair.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)