Taylor Henrich pierwsza w kwalifikacjach do konkursu mistrzostw świata kobiet

Taylor Henrich zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach do konkursu mistrzostw świata w skokach narciarskich kobiet w Falun. Polki nie startowały.

Taylor Henrich jako jedyna w kwalifikacjach skoczyła ponad 90 metrów. Reprezentantka Kanady uzyskała 92 metry i zdobyła 114,2 punktu. Druga była Julia Clair (88,5 metra i 108,5 punktu). Na trzeciej pozycji uplasowała się Maren Lundby.

[ad=rectangle]

Zapewniony awans do konkursu miały zawodniczki z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: Daniela Iraschko-Stolz, Sara Takanashi, Carina Vogt, Spela Rogelj, Yuki Ito, Eva Pinkelnig, Maja Vtic  Jacqueline Seifriedsberger, Nita Englund i Sarah Hendrickson. Najlepiej z tego grona spisała się Ito, której zmierzono 89,5 metra. Drugą odległość uzyskały Iraschko-Stolz i Seifriedsberger (po 87,5).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty