Iraschko-Stolz zwyciężyła trzeci raz z rzędu, Vogt wyprzedziła Takanashi

Daniela Iraschko-Stolz wygrała w Hinzenbach konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na drugim stopniu podium stanęła Carina Vogt, a na trzecim - Sara Takanashi.

Piotr Ziemka
Daniela Iraschko-Stolz trzeci raz z rzędu zdobyła 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Reprezentantka gospodarzy jako jedyna skakała ponad 90 metrów. W pierwszym skoku przekroczyła tę granicę o trzy metry, w drugim zaś - o półtora.
Drugą pozycję zajmowaną na półmetku rywalizacji utrzymała Carina Vogt. Dla mistrzyni olimpijskiej jest to już czwarte drugie miejsce w konkursie PŚ 2014/2015. Z ósmej lokaty zajmowanej po pierwszej serii na trzecią awansowała Sara Takanashi. Zawodniczka z Japonii o trzy dziesiąte punktu wyprzedziła Katharinę Althaus. Polki nie startowały.Na pierwszym miejscu "generalki" umocniła się Iraschko-Stolz. Austriaczka zdobyła 542 punkty. Awans na drugą pozycję uzyskała Vogt (468), która wyprzedziła Takanashi (461).