Piotr Żyła letnim mistrzem Polski, Kamil Stoch zrównał się z Robertem Mateją

Piotr Żyła wygrał w Szczyrku letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na obiekcie normalnym (K95, HS 106). Srebrny medal zdobył Kamil Stoch, a brązowy - Bartłomiej Kłusek.

Piotr Ziemka

W pierwszej serii Piotr Żyła (KS Wisła) i Kamil Stoch  (AZS Zakopane) skoczyli po 106 metrów. Żyła prowadził, bo otrzymał wyższe noty za styl skoku od sędziów (57,5 - 55,5). W drugiej rundzie lider uzyskał 105 metrów, a dwukrotny mistrz olimpijski - 103,5. Dla urodzonego w 1987 roku zawodnika klubu z Wisły to pierwsze złoto mistrzostw Polski seniorów w skokach narciarskich na igelicie. W dorobku ma również srebrny medal oraz brązowy.

Stoch, który 19 lipca wygrał krajowy czempionat na dużej skoczni (Żyła wtedy był drugi) - wywalczył już 10 medali LMP (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe). W klasyfikacji medalowej wszech czasów awansował na drugie miejsce. Zajmuje tę pozycję wspólnie z Robertem Mateją. Prowadzi Adam Małysz. Ponad 100 metrów w obu seriach skoczył też Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra). Czwartą lokatę zajął Maciej Kot (AZS Zakopane), piątą zaś obrońca mistrzowskiego tytułu - Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). Do drugiej serii nie zakwalifikowali się między innymi sklasyfikowany na 34. miejscu Tomasz Byrt oraz 37. Krzysztof Miętus.