Stoch trzeci w konkursie Letniej Grand Prix w Courchevel, zwycięstwo Stjernena

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w Courchevel. Na pierwszej i drugiej pozycji uplasowali się Norwegowie.

Piotr Ziemka
Konkurs w Courchevel był trzecim indywidualnym w Letniej Grand Prix 2014 i po raz trzeci na podium stanął reprezentant Polski. W Wiśle i w Einsiedeln drugi był Piotr Żyła. We Francji trzecią lokatę wywalczył Kamil Stoch. Polak prowadził po kwalifikacjach. Z kolei po 2/3 konkursu zajmował trzecią pozycję.
Świetnie w Courchevel spisali się Norwegowie. Zwyciężył Andreas Stjernen. Ten urodzony w 1988 roku zawodnik po eliminacjach był trzeci, a po 2/3 rywalizacji już prowadził. Na drugiej pozycji uplasował się Phillip Sjoeen. Obaj ci Norwegowie po raz pierwszy stanęli na "pudle" konkursu LGP. Czwarty był Tom Hilde. Czołową dziesiątkę zamknął Daniel Tande.

W klasyfikacji generalnej prowadzą wspólnie Stjernen i Peter Prevc. Ci zawodnicy zdobyli po 168 punktów. Trzeci jest Żyła (164 pkt), który w Courchevel był 27. Stoch awansował na szóste miejsce (110).

23 i 24 sierpnia miejscem rywalizacji będzie Hakuba. Wtedy zawody przeprowadzone zostaną według tradycyjnego formatu, a więc w drugiej konkursowej serii skakać będzie trzydziestu skoczków.