Anders Bardal górą w konkursie Pucharu Świata w Trondheim, Kamil Stoch na 9. lokacie

W konkursie Pucharu Świata w Trondheim zwyciężył Anders Bardal. Kamil Stoch, mimo, że wywalczył tylko 9. miejsce, przybliżył się do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Dawid Góra
Dawid Góra
Niestety, wyniki konkursu zostały wypaczone przez warunki atmosferyczne. Silny wiatr rozdawał karty szczególnie wśród najsilniejszych zawodników, stąd brak kilku reprezentantów światowej czołówki w czubie tabeli. Największą niespodzianką zawodów rozgrywanych na Granasen jest zerowy dorobek punktowy Petera Prevca. Słoweniec uzyskał odległość zaledwie 116,5 m i ostatecznie uplasował się na 45. pozycji. Przez ten wynik reprezentant kraju ze stolicą w Lublanie znacznie oddalił się od rywalizacji z Kamilem Stochem o Kryształową Kulę.

Anders Bardal do zwycięstwa potrzebował skoków na odległość 136,5 oraz 131 m. Mieszkaniec Trondheim, Austriaka Andreasa Koflera pokonał różnicą 4,4 punktu. 3. pozycję wywalczył Noriaki Kasai. Niezmordowany Japończyk stracił do triumfatora konkursu 7,9 "oczka". 4. miejsce, dość niespodziewanie zajął Roman Koudelka, zaś 5. Reruhi Shimizu.

Najlepszym z Polaków standardowo był dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi. Lider kadry Łukasza Kruczka dwa razy poszybował na 127. metr norweskiego obiektu. W osiągnięciu lepszego rezultatu przeszkodził mu wiatr. Niewiele słabiej od Stocha spisał się Piotr Żyła, który wyraźnie wraca do dobrej dyspozycji. Zawodnik z Wisły znowu mógł okazać radość po swoich skokach - tym razem wywalczył odległości 129,5 oraz 132 m.

W 2. serii zaprezentowało się jeszcze dwóch biało-czerwonych. 21. pozycję zajął Jan Ziobro, natomiast 25. Maciej Kot. Pecha miał Dawid Kubacki, którego koniec końców sklasyfikowano na 31. lokacie. Zawodnikowi urodzonemu w Nowym Targu zabrakło tylko 0,2 punktu do awansu do serii finałowej. Najsłabiej z "naszych" spisał się Klemens Murańka. Zajął 39. miejsce.

Początek kolejnego konkursu Pucharu Świata już 9 marca o godzinie 14.15. Dzień wcześniej o 19.00 będą zorganizowane kwalifikacje. Tym razem skoczkowie zmierzą się ze sobą w Oslo na słynnej Holmenkollen.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.