Zwycięstwo Jakuba Jandy w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio

Jakub Janda wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Najwyżej z Polaków sklasyfikowano Grzegorza Miętusa. W drugiej serii skakało pięciu Polaków.

35. Stanisław Biela Polska 91,5 56,7

Po pierwszej serii piątego w 2013 roku konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadził Jakub Janda, który skoczył 122 metry. W drugiej uzyskał 122,5 i po raz trzeci w 2013 roku triumfował w konkursie LPK. Ten 35-letni Czech zwyciężył również w Stams oraz w Kranju. Po pierwszej kolejce drugi był Daniel Wenig, a trzeci - Jernej Damjan. Ci zawodnicy także ustali na podium konkursu, tyle że wyżej ostatecznie uplasował się 30-letni reprezentant Słowenii.

Dwunastą pozycję zajął Grzegorz Miętus. Tuż za nim uplasował się Jakub Wolny, który pierwszy raz w karierze brał udział w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Pierwsze punkty do klasyfikacji LPK zdobyli również: sklasyfikowany na 19. miejscu Adam Ruda oraz 23. Przemysław Kantyka. Dwa skoki w konkursie oddał też Łukasz Rutkowski, który był 25. Do konkursu zgłoszono 51 zawodników.

Janda w pięciu konkursach zdobył 351 punktów i objął prowadzenie w "generalce". Drugi - z dorobkiem 292 punktów - jest Krzysztof Biegun, który był nieobecny w Kuopio z powodu występów w Letniej Grand Prix w Wiśle.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)