Stephane Antiga podał skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Japonii!
Trener Stephane Antiga podał skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Japonii (8-23 września 2015 roku), który będzie pierwszą okazją na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji.
Biało-Czerwoni do Kraju Kwitnącej Wiśni wylecą 29 sierpnia, zaś wcześniej otrzymają dwa dni wolnego. Na aklimatyzację w Azji polscy siatkarze będą mieli 10 dni, ponieważ rywalizację w PŚ rozpoczną 8 września pojedynkiem z Tunezją.
Na igrzyska w Brazylii w 2016 roku awans wywalczą dwie najlepsze ekipy podczas japońskiego turnieju. Przed czterema laty Orły zajęły w World Cup 2. miejsce, uzyskując promocję na IO w Londynie.Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin).
Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce).
Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara).
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk).
***
Dokładny terminarz Pucharu Świata 2015 (godziny podane według czasu polskiego):I runda w Hiroszimie (grupa A) i Hamamatsu (grupa B)
8 września (wtorek)
Grupa A:
5:10 Kanada - Włochy
8:10 Australia - USA
12:20 Japonia - Egipt
Grupa B:
5:10 Argentyna - Iran
8:10 Rosja - Wenezuela
11:40 POLSKA - Tunezja
9 września (środa)
Grupa A:
5:10 Australia - Włochy
8:10 Egipt - Kanada
12:20 USA - Japonia
Grupa B:
5:10 Wenezuela - Argentyna
8:10 Tunezja - Iran
11:40 POLSKA - Rosja
10 września (czwartek)
Grupa A:
5:10 Włochy - Egipt
8:10 Kanada - USA
12:20 Japonia - Australia
Grupa B:
5:10 Iran - Wenezuela
8:10 POLSKA - Argentyna
11:40 Rosja - Tunezja
12 września (sobota)
Grupa A:
5:10 USA - Włochy
8:10 Australia - Egipt
12:20 Japonia - Kanada
Grupa A:
5:10 POLSKA - Iran
8:10 Tunezja - Wenezuela
11:40 Rosja - Argentyna
13 września (niedziela)
Grupa A:
5:10 USA - Egipt
8:10 Kanada - Australia
12:20 Japonia - Włochy
Grupa B:
5:10 POLSKA - Wenezuela
8:10 Argentyna - Tunezja
11:40 Iran - Rosja
16 września (środa)
Grupa A:
5:10 USA - Wenezuela
8:10 Włochy - Iran
12:20 Japonia - Tunezja
Grupa B:
5:10 Egipt - Argentyna
8:10 POLSKA - Kanada
12:10 Australia - Rosja
17 września (czwartek)
Grupa A:
5:10 USA - Iran
8:10 Włochy - Tunezja
12:20 Japonia - Wenezuela
Grupa B:
5:10 POLSKA - Egipt
8:10 Kanada - Rosja
12:10 Australia - Argentyna
18 września (piątek)
Grupa A:
5:10 USA - Tunezja
8:10 Włochy - Wenezuela
12:20 Japonia - Iran
Grupa B:
5:10 Egipt - Rosja
8:10 Kanada - Argentyna
12:10 POLSKA - Australia
21 września (poniedziałek)
Grupa A:
3:30 Włochy - Rosja
7:15 Japonia - Argentyna
10:10 POLSKA - USA
Grupa B:
4:10 Egipt - Tunezja
7:10 Kanada - Wenezuela
10:10 Australia - Iran
22 września (wtorek)
Grupa A:
3:30 Włochy - Argentyna
7:15 POLSKA - Japonia
10:10 Rosja - USA
Grupa B:
4:10 Egipt - Wenezuela
7:10 Kanada - Iran
10:10 Australia - Tunezja
Grupa A:
3:30 POLSKA - Włochy
7:15 Rosja - Japonia
11:40 USA - Argentyna
Grupa B:
4:10 Egipt - Iran
7:10 Kanada - Tunezja
10:10 Australia - Wenezuela