LE, gr. A: Estończycy kontynuują imponującą serię zwycięstw

Podopieczni Gheorghe Cretu nie zwalniają tempa. W rozgrywkach Ligi Europejskiej odnieśli ósme zwycięstwo, dwukrotnie pokonując Duńczyków. Z wygranych mogli się również cieszyć Macedończycy.

Agata Kołacz

Macedończycy nie dali przed własną publicznością szans Austriakom, których dwukrotnie pokonali 3:0. Podopieczni Michaela Warma byli blisko przedłużenia rywalizacji w pierwszym meczu, gdy w trzecim secie stoczyli zacięty bój. Przyjezdni nie wykorzystali jednak swojej szansy i przegrali 24:26. W niedzielnym starciu przewaga graczy z Macedonii nie podlegała już żadnej dyskusji.

I mecz: Macedonia - Austria 3:0 (25:18, 25:17, 26:24)

Macedonia: Despotovski, Gjorgiev N., Klopcheski, Simovski, Ljaftov, Josifov, Mihailov (libero) oraz Angelovski (libero), Gjorgiev G.

Austria: Koraimann, Buchegger, Thaller, Berger, Wohlfahrtstatter, Zass, Ringseis (libero) oraz Menner, Trothann, Tusch, Kroiss

II mecz: Macedonia - Austria 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

Macedonia: Gjorgiev G., Gjorgiev N., Klopcheski, Simovski, Ljaftov, Josifov, Mihailov (libero) oraz Angelovski (libero) oraz Despotovski, Madjunkov

Austria: Buchegger, Thaller, Berger, Wohlfahrtstatter, Zass, Menner, Kroiss (libero) oraz Trothann, Grabmuller, Tusch
Duńczycy wyjechali z Estonii bez zwycięstwa, choć drugi pojedynek dostarczył wielu emocji. Przyjezdni przegrali premierową odsłonę różnicą 4 "oczek", ale po zmianie stron bliscy byli wyrównania stanu meczu. Co nie udało im się w drugim secie, doszło do skutku w trzecim. Nie byli jednak w stanie pójść za ciosem, bo Estończycy przejęli inicjatywę i zakończyli pojedynek, wygrywając 3:1.

I mecz: Estonia - Dania 3:0 (25:17, 25:16, 25:23)

Estonia: Pupart, Aganits, Teppan, Taht, Treial, Toobal, Tamme (libero)

Dania: Mollgaard, Huss, Bonnesen, Jensen, Sorensen, Jacobsen, Alievski (libero) oraz Knudsen, Bitsch

II mecz: Estonia - Dania 3:1 (25:21, 30:28, 29:31, 25:19)

Estonia: Taht, Treial, Tiisaar, Pupart, Aganits, Toobal, Partel (libero)

Dania: Mollgaard, Huss, Bonnesen, Jensen, Sorensen A., Jacobsen, Alievski (libero) oraz Sorensen S., Knudsen