LŚ, gr. E: Cztery sety w Portugalii na koniec fazy grupowej

Do wyłonienia zwycięzcy ostatniego meczu w grupie E potrzebne były cztery sety. Zmagania w Lidze Światowej w lepszych humorach zakończyli gracze Finlandii.

Agata Kołacz
Premierowa odsłona przebiegała zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych, którzy dzięki dobrej grze Olli-Pekki Ojansivu wypracowali sobie przewagę i wygrali różnicą siedmiu "oczek". Po zmianie stron Portugalczycy postawili większy opór, ale ponownie musieli uznać wyższość rywala.
Alexandre Ferreira robił jednak wszystko, by przedłużyć rywalizację. Jego skuteczne zagrania sprawiły, że trzeci set 25:18 wygrali miejscowi. Czwarta partia była zdecydowanie najbardziej zacięta, niewiele brakowało, by siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego doprowadzili do tie-breaka, ale ostatecznie to Finowie triumfowali.

Choć Portugalczycy byli skuteczniejsi od Finów w ataku, oddali rywalom jednak aż 27 punktów po swoich błędach. Suomi okazali się lepsi w polu serwisowym - zdobyli 10 "oczek" w tym elemencie. Największą ilością asów popisał się Olli-Pekka Ojansivu.

Portugalia - Finlandia 1:3 (18:25, 20:25, 25:18, 23:25)

Portugalia: A. Ferreira, M. Ferreira, Joao, Rodrigues, Oliviera, Silva, Fidalgo (libero) oraz Sequeira, Casas, Cveticanic, Da Silva

Finlandia: Ojansivu, Sivula, Siirila, Tervaporti, Sinkkonen, Krastins, Kerminen (libero) oraz Rumpunen, Helenius