WGP, gr. B: Powtórka z finału ME 2013 na otwarcie turnieju w Ningbo

Reprezentacja Rosji udanie zainaugurowała występy w tegorocznej edycji cyklu World Grand Prix. Podopieczne Jurija Mariczewa mimo braku w składzie kilku gwiazd, bez kłopotów sięgnęły po trzy punkty.

Jacek Pawłowski
Mimo nieobecności w składzie Jekateriny Gamowej i Lubow Szaszkowej, podopieczne Jurija Mariczewa nie miały problemów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach World Grand Prix. Rosjanki na otwarcie turnieju w Ningbo pokonały Niemki 3:1.
Faworyzowane Rosjanki, tylko w drugim secie zmuszone były uznać wyższość rywalek, które rozpoczęły od mocnego uderzenia i wypracowania sobie kilkupunktowej przewagi. To najwyraźniej uskrzydliło podopieczne Luciano Pedulli, bowiem mimo roztrwonienia prowadzenia, do końca partii nie pozwoliły przeciwniczkom przejąc kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Dobry blok w kluczowych momentach oraz znakomita gra w ataku duetu Maren Brinker - Małgorzata Kożuch, pozwoliła Niemkom na doprowadzenie do meczowego remisu po dwóch setach. Był to jedyny pozytywny moment w meczu, jeśli chodzi o ekipę naszych zachodnich sąsiadek.

Poza drugą partią, Sborna nie miała żadnych kłopotów z rozstrzyganiem poszczególnych setów. Podopieczne trenera Mariczewa górowały nad przeciwniczkami w każdym elemencie. Dobry blok (12 punktów w całym meczu) i skuteczna zagrywka w wykonaniu mistrzyń Europy sprawiały spore problemy Niemkom, które w całym spotkaniu popełniły aż 33 błędy. To przekreśliło szanse triumfatorek Ligi Europejskiej 2014, na końcowy triumf.

Najlepiej punktującymi siatkarkami całego spotkania były Małgorzata Kożuch 15 punktów i Maren Brinker 14 punktów. W szeregach Sbornej błyszczały Natalia Gonczarowa 19 oczek (w tym 3 blokiem) i Jana Szczerban 15 oczek.

Niemcy - Rosja 1:3 (20:25, 26:24, 20:25, 20:25)

Rosja: Gonczarowa, Szczerban, Lubuszkina, Ilczenko, Kosianienko, Fetisowa, Małowa (libero) oraz Małuch, Efimowa, Pasynkowa

Niemcy: Kożuch, Brinker, Schonzel, Brandt, Weihenmaier, Weiss, Durr (libero) oraz Schwertmann, Habke, Poll, Lippman

W drugim meczu grupy B o godz. 13:30 Chiny zmierzą się z Dominikaną.

WGP 2015: Składy drużyn I i II dywizji na pierwszy tydzień zmagań