WGP, gr. O: Peru nie daje szans rywalkom

Siatkarki z Peru od mocnego uderzenia rozpoczęły tegoroczną World Grand Prix, oddając przeciwniczkom zaledwie jednego seta.

Peruwianki nie mogły wyobrazić sobie lepszego początku World Grand Prix. W dość egzotycznym zestawieniu przeciwniczek siatkarki z Ameryki Południowej podczas turnieju w meksykańskich Monterrey odniosły trzy gładkie triumfy. O ich umiejętnościach przekonały się Meksykanki, Kenijki i Kolumbijki, które jako jedyne urwały seta reprezentacji Peru.  [ad=rectangle]   Decydujący dla układu tabeli okazał się bezpośredni pojedynek między Kolumbią a Peru. Po pierwszym secie, wygranym przez Peruwianki, do głosu doszła reprezentacja Kolumbii, która gładko wygrała seta 25:21. W następnych partiach na parkiecie istniał tylko jeden zespół. Peru odniosło pewne zwycięstwo, które okazało się kluczem do zwycięstwa w całym turnieju.

Wśród Peruwianek kapitalne zawody rozegrała Angela Leyva, zdobywczyni 20 "oczek". Po drugiej stronie siatki kroku próbowała dotrzymać Amanda Coneo, jednak jej 16 punktów na niewiele się zdało. Przewaga Peruwianek najbardziej uwidaczniała się w ataku, w którym zdobyły ponad 10 punktów więcej od przeciwniczek.

Ciekawie było na dole tabeli, gdzie Meksykanki stoczyły zacięty pięciosetowy bój z Kenijkami. Z batalii zwycięsko wyszły Afrykanki, które w tie-breaku od początku partii narzuciły własny rytm gry i wygrały 15:9. Kenijki do zwycięstwa poprowadziła Mercy Moim, punktująca niemal we wszystkich elementach. Gospodynie natomiast będą musiały poszukać szczęścia w kolejnych turniejach, bowiem po weekendzie na swojej ziemi pozostają bez zwycięstwa.