Znamy uczestników Pucharu Świata 2015 z Ameryki Południowej

W półfinałach turnieju kwalifikacyjnego strefy CSV (Ameryka Południowa) do Pucharu Świata 2015, reprezentacja Argentyny pokonała Kolumbię, zaś kadra Wenezueli okazała się lepsza od Chile.

Tomasz Rosiński
Argentyna dobrze rozpoczęła spotkanie z Kolumbijczykami, pewnie wygrywając pierwszego seta do 16. Wydawało się, że Albicelestes w pozostałych partiach również poradzą sobie bezproblemowo, jednak sprawy w swoje ręce postanowił wziąć atakujący Liberman Agamez. Ostatecznie II i III odsłona rozstrzygnęły się w samych końcówkach, a lepiej rozegrali je argentyńscy siatkarze (25:23, 26:24), którzy triumfowali w całym pojedynku 3:0.
Konfrontacja Wenezuela - Chile przebiegła niemal identycznie jak potyczka Argentyny z Wenezuelą. Wenezuelczycy inauguracyjną część starcia zwyciężyli spokojnie 25:21, lecz w kolejnych setach musieli się namęczyć (25:23, 26:24), żeby awansować do finału turnieju kwalifikacyjnego do PŚ.

Wyniki półfinałów:

Argentyna - Kolumbia 3:0 (25:16, 25:23, 26:24)

Najwięcej punktów: dla Argentyny - Martin Ramos (9); dla Kolumbii - Liberman Agamez (21).

Wenezuela - Chile 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)

Najwięcej punktów: dla Wenezueli - Maximo Montoya (13); dla Chile - Sebastian Gevert (12).
Luciano De Cecco i spółka będą jednym z rywali Polaków w PŚ 2015 Luciano De Cecco i spółka będą jednym z rywali Polaków w PŚ 2015
Zespoły, które już awansowały do Pucharu Świata siatkarzy 2015 (8-23 września): Gospodarz: Japonia Mistrz świata: Polska Europa: Rosja, Włochy Azja: Iran, Australia Ameryka Południowa: Argentyna, Wenezuela NORCECA: Kanada, USA Afryka: dwa najlepsze zespoły z turnieju eliminacyjnego (12-22 lipca)

Kw. NORCECA do PŚ: Amerykanie lepsi od Kuby, dobry mecz Troy'a, kolejne zwycięstwo Kanady