KSZO przybliża się do 9. miejsca - relacja z meczu PGNiG Nafta Piła - KSZO Ostrowiec SA

Podopieczne Dariusza Parkitnego pokonały siatkarki z Piły w czterech setach. Tym zwycięstwem przyjezdne znacznie zwiększyły swoje szansę na 9. pozycję na koniec sezonu.

Mateusz Sielecki
Początek spotkania rozpoczął się dość wyrównanie. Żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć większej przewagi. Jednak po pierwszej przerwie technicznej PGNiG Nafta Piła podkręciła tempo i za sprawą punktowych bloków Magdaleny Wawrzyniak i Mariji Milović uzyskała cztery punkty przewagi (14:9). Skuteczna gra na siatce okazała się być kluczowa i Nafciarki wygrały pierwszego seta.
Drugi set to zdecydowana ofensywa przyjezdnych. Już na starcie zawodniczki z Ostrowca prowadziły 4:0 i z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę. W pilskiej ekipie przestał funkcjonować blok i wkradły się błędy w przyjęciu. Goście zaczęli grać skuteczniej w ataku, co przełożyło się na bardzo pewną wygraną w drugiej partii.

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej, jednak po przerwie technicznej to ostrowskie siatkarki zaczęły grać lepiej i po asie serwisowym Kamili Ganszczyk osiągnęły trzy punkty przewagi (9:12). Nafta już nie przypominała tej drużyny z początku meczu, co wykorzystały przyjezdne i gospodynie musiały uznać wyższość rywalek także w tym secie.

Czwarty akord pojedynku rozpoczął się po myśli pilanek. Przypomniała o sobie Natalia Krawulska, która zaliczyła kilka punktowych akcji. W połowie seta podopieczne Łukasza Przybylaka osiągnęły znaczącą przewagę (15:9). Jednak w tym momencie w grze Nafciarek coś się zacięło i zaczęły masowo tracić punkty, przez co goście zdołali odrobić straty (18:18). Końcówkę seta lepiej wytrzymały siatkarki z Ostrowca i wygrały całe spotkanie.

PGNiG Nafta Piła  - KSZO Ostrowiec SA 1:3 (25:19, 17:25, 19:25, 26:28)

Nafta: Nadziałek, Raczyńska, Wawrzyniak, Krawulska, Milović, Jarmoc, Pauliukouskaya (libero) oraz Sobczak, Konieczna.

KSZO: Stefańska, Tobiasz, Ganszczyk, Bawoł, Kuligowska, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Wójcik.

MVP: Joanna Kuligowska (KSZO)

Rewanż: 13 maja 2015, godz. 18.