PP: Statystyki po meczu Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia Rzeszów awansowała do finału Pucharu Polski po wygranej z Jastrzębskim Węglem 3:1. Rzeszowian do wygranej poprowadziło trio Jochen Schoeps, Piotr Nowakowski i Marko Ivović.

Mateusz Lampart

Podopieczni Andrzeja Kowala zagrali jedno ze słabszych spotkań w ostatnim czasie, ale mimo to powalczą oni w niedzielę o Puchar Polski. Jastrzębianie przegrywali w pierwszej partii, ale zdołali odwrócić losy seta. Ekipa z Górnego Śląska walczyła, ale nie była w stanie przeciwstawić się sile wicemistrzów Polski.

Asseco Resovia Rzeszów najwięcej zagrywek posłała w Damiana Wojtaszka. Libero jastrzębian był widoczny w obronie, ale w przyjęciu nie zagrał na swoim poziomie. Trudne chwile w tym spotkaniu przeżywał Marko Ivović. Serb zdołał się podnieść, był ważnym ogniwem w ofensywie. Przeciętny występ zaliczył Nikołaj Penczew, ale popisał się świetną serią zagrywek w drugim secie. Pasy do wygranej poprowadzili niezawodni w tym sezonie Jochen Schoeps i Piotr Nowakowski.

Dryja 6 14 3 8 1 1 4 50% 2

Jastrzębski Węgiel celował serwisem w Ivovicia, ale 24-latek poradził sobie w tym elemencie. Znacznie gorzej w odbiorze szło Penczewowi. Aż 6 punktowych bloków zaliczył Michał Łasko, który był najjaśniejszą postacią Pomarańczowych w tym starciu. Grzegorz Kosok straszył rzeszowian swoim floatem. Środkowy nie zachwycił skutecznością w ataku.