Puchar Challenge kobiet: Bursa BBSK odwróciła losy rywalizacji, pewny awans Urałoczki

W finale Pucharu Challenge kobiet zmierzą się Bursa BBSK i Urałoczka Jekaterynburg. Turczynki awans zapewniły sobie dopiero po triumfie w złotym secie.

Łukasz Witczyk

W pierwszym półfinałowym meczu zespół Schweriner SC pokonał 3:1 Bursę BBSK. Turczynki przed rewanżem były w trudnym położeniu, ale w pełni wykorzystały grę we własnej hali. Bursa BBSK nie dała rywalkom żadnych szans i pewnie wygrała 3:0, dzięki czemu wyrównała stan pojedynku.

O losach awansu zadecydował złoty set. W nim ponownie lepszy był zespół z Turcji, który przeważał już od pierwszych piłek i systematycznie powiększał swoje prowadzenie. Bursa BBSK oddała rywalkom 10 punktów i siatkarki tego zespołu mogły cieszyć się z awansu do finału Pucharu Challenge kobiet.

Bursa BBSK - Schweriner SC 3:0 (25:21, 25:18, 25:22), złoty set 15:10.

W pierwszym meczu 3:1 dla Schweriner SC.

Awans: Bursa BBSK.
W rozegranym w Rzeszowie meczu zwycięstwo w trzech setach odniosła Urałoczka Jekaterynburgh. Rosyjski zespół słabo rozpoczął spotkanie. W pierwszym secie to Ukrainki dominowały, ale w końcówce roztrwoniły sześciopunktową przewagę. Stracona szansa na triumf sprawiła, że siatkarki Chimika w kolejnych setach spisywały się dużo gorzej od rywalek.

W drugiej partii dominowały już Rosjanki, ale w końcówce Ukrainki potrafiły odrobić straty do zaledwie jednego punktu. Mimo to lepsze okazały się zawodniczki Urałoczki. Z kolei w trzeciej odsłonie Rosjanki nie dały już żadnych szans ekipie Chimika i przypieczętowały awans do finału.

Chimik Jużnyj - Urałoczka Jekaterynburg 0:3 (22:25, 23:25, 17:25)

W pierwszym meczu 3:0 dla Urałoczki.

Awans: Urałoczka Jekaterynburg.