Puchar CEV kobiet: Dynamo Krasnodar w finale

W rewanżowym półfinałowym spotkaniu Pucharu CEV kobiet siatkarki Dynama Krasnodar pokonały na wyjeździe Rabitę Baku 3:0. Tym samym rosyjski zespół wywalczył awans do finału tych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
Zespół ze stolicy Azerbejdżanu miał w tym sezonie wysokie aspiracje, lecz najpierw Rabita odpadła z dalszej rywalizacji w Lidze Mistrzyń już po fazie grupowej, a przygodę z Pucharem CEV zakończyły na półfinale. W pierwszym meczu lepsze były siatkarki Dynama Krasnodar, które wygrały 3:1 i Rabita, by myśleć o awansie musiała pokonać rywalki za trzy punkty, a także triumfować w złotym secie.
Sztuka ta Rabicie się nie udała. W pierwszym secie ekipa z Azerbejdżanu miała nawet cztery punkty przewagi, ale końcówka w wykonaniu Dynama była piorunująca. Zespół gości wygrał go 25:23. To podcięło skrzydła gospodyniom, które w dwóch kolejnych partiach nie nawiązały walki z rywalkami i odpadły z dalszej rywalizacji.

Rabita Baku - Dynamo Krasnodar 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)

Rabita: Dixon (6), Dixon Franco (10), Cruz (5), Tomkom (3), Akinradewo (3), Skowrońska-Dolata (3), Castillo (libero) oraz Salas Rosell (7), Horvath.

Dynamo: Almeida De Sousa Alves (4), Mariuchnich (6), Szaszkowa (2), Koszelewa (18), Garay Rodrigues (9), Dianskaja (9), Kriuczkowa (libero) oraz Filisztinskaja, Pasynkowa (4).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Dynama.

Awans: Dynamo Krasnodar.