Mistrzynie w kolejnej rundzie - relacja z meczu Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo

Chemik Police pokonał Legionovię Legionowo bez straty seta. Mistrzynie Polski z kompletem zwycięstw awansowały do kolejnej rundy play-offów.

Rafał Kuliga

W pierwszym pojedynku fazy play-off Chemik Police pokonał SK bank Legionovię Legionowo 3:0. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, więc poniedziałkowe spotkanie mogło zapewnić mistrzyniom Polski awans do kolejnej rundy.

Pierwsza partia przebiegała pod dyktando gospodyń. Mecz rozpoczął się od dobrych zagrywek Anny Werblińskiej. Policzanki wypracowały trzy oczka przewagi i grały rozsądnie w ataku. Rywalki popełniały sporo błędów własnych. W antenkę zaatakowała Malwina Smarzek, źle wystawiła Jaimie Thibeault. Chemik postawił kilka skutecznych bloków i swobodnie zwyciężył 25:14.
Spore problemy z dokładnym rozegraniem miała Marta Bechis. Nawet z dobrego przyjęcia wyrzucała koleżanki za antenkę lub skazywała je na rywalizacje z podwójnym blokiem. W trakcie pierwszej przerwy technicznej drugiej partii policzanki prowadziły 8:5. Chwilę później dobrą serię w polu serwisowym zaliczyła Stefana Veljković. Serbka zagrywała płaskiego floata i sprawiała tym wielkie problemy przyjmującym z Legionowa. Partia zakończyła się wynikiem 25:19.

Początek trzeciej odsłony był dość nerwowy. Po kilku niefrasobliwych odbiciach policzanek przyjezdne wyszły na prowadzenia (1:4). Ich radość trwała jednak bardzo krótko. Chemik szybko odrobił straty, głównie za sprawą dobrej gry blokiem i wyblokiem. Już w trakcie drugiej przerwy technicznej prowadził sześcioma oczkami. Policzanki wygrały trzecia odsłonę 25:18 i wywalczyły awans.

W kolejnej rundzie play-offów Chemik zagra ze zwycięzcą rywalizacji Impel Wrocław  - BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

Chemik: Glinka-Mogentale, Veljković, Bjelica, Ognjenović, Werblińska, Bednarek-Kasza, Zenik (libero) oraz Jagieło, Mróz, Kowalińska, Rabka.

Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Połeć, Bechis, Wysocka (libero)  oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek.

MVP: Ana Bjelica (Chemik Police)