Główne armaty nie wprowadziły drużyn do Final Four. Punkty, bloki, asy - rewanże 1/3 finału Ligi Mistrzyń

Za nami mecze rewanżowe 1/3 finału Ligi Mistrzyń. Które z zawodniczek spisały się najlepiej w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła?

Olga Krzysztofik
W czwartek 12 marca poznaliśmy trzy zespoły, które wywalczyły awans do Final Four Ligi Mistrzyń i tym samym uzupełniły stawkę czterech najlepszych ekip w Europie. W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w dniach 4-5 kwietnia w Szczecinie, zobaczymy obok organizatora, czyli Chemika Police, włoskie Unendo Yamamay Busto Arsizio oraz dwie tureckie drużyny - VakifBank Stambuł oraz Eczacibasi Vitra Stambuł.
Na czele klasyfikacji najlepiej punktujących meczów rewanżowych 1/3 finału rozgrywek uplasowały się siatkarki, których zespoły pożegnały się z rywalizacją w Lidze Mistrzyń w tym sezonie. Najwięcej "oczek" na swoim koncie zapisała Olesia Rychliuk z Volero Zurych, która stanowiła solidny punkt swojej ekipy i napędzała jej grę. Z kolei tuż za jej plecami, z tylko jednym punktem mniej, znalazła się gwiazda światowej siatkówki, Yeon-Koung Kim. Mimo że zarówno Rychliuk, jak i Kim zagrały bardzo dobre spotkania, to nie wprowadziły swoich drużyn do Final Four.

Najlepiej  punktujące:
1. Olesia Rychliuk (Volero Zurych) - 28 punktów
2. Yeon-Koung Kim (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 27 punktów
3. Bethania De la Cruz de Pena (Eczacibasi Vitra Stambuł) - 24 punkty

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej blokujących ex aequo uplasowały się skrzydłowa Natalia Mammadowa oraz środkowa Maja Poljak. Z kolei dwie następne pozycje należą już tylko do środkowych, sześć skutecznych bloków zanotowała Eda Erdem Dundar, a cztery razy punktowała Julia Morozowa.

Najlepiej blokujące:
1. Natalia Mammadowa (Volero Zurych), Maja Poljak (Eczacibasi Vitra Stambuł) - 7 bloków
2. Eda Erdem Dundar (Fenerbahce Grundig Stambuł) - 6 bloków
3. Julia Morozowa (Dynamo Moskwa) - 4 bloki

Dla Anny Kupriianowej tytuł najlepiej zagrywającej rewanżowych meczów 1/3 finału Ligi Mistrzyń jest tylko i wyłącznie tytułem pocieszenia. Choć ona i jej koleżanki z zespołu z Zurychu dzielnie walczyły do samego końca, to o włos przegrały awans do Final Four z Eczacibasi Vitra Stambuł. O jeden punkt mniej bezpośrednio z pola serwisowego zdobyły Eda Erdem Dundar, Nadja Ninković oraz Wera Wetrowa - co ciekawe wszystkie trzy są przedstawicielkami zespołów, które odpadły z Ligi Mistrzyń.