Liga Mistrzyń: Eczacibasi pewnie pokonało szwajcarskiego kopciuszka

W parze tworzonej przez Eczacibasi Stambuł i Volero Zurych bezsprzecznym faworytem jest turecka drużyna, która swoją siłę udowodniła na parkiecie w pierwszym meczu 1/3 finału Ligi Mistrzyń.

Olga Krzysztofik
Eczacibasi z Volero znają się bardzo dobrze, w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzyń spotkały się ze sobą w fazie grupowej, oba zespoły występowały bowiem w grupie D. Wtedy to podzieliły się zwycięstwami, a za każdym razem wygrywała drużyna przyjezdna - w Zurychu turecka ekipa triumfowała 3:1, a w Stambule w trzech odsłonach zwyciężyło Volero.
Tym razem jednak podopieczne Giovanniego Caprary wykorzystały atut własnego parkietu, zgarniając cenne zwycięstwo, dzięki któremu są bliżej awansu do Final Four, które w dniach 4-5 kwietnia zostanie rozegrane w Szczecinie.

W spotkanie znacznie lepiej weszły siatkarki Volero, które objęły czteropunktowe prowadzenie. Kwestia zwycięstwa w premierowej partii rozstrzygnęła się po drugiej przerwie technicznej, po której przewagę zaczęły obejmować gospodynie i nie wypuściły jej już z rąk do samego końca. Po odwróceniu losów seta Eczacibasi pewnie triumfowało w drugiej odsłonie, lecz w trzeciej ponownie do głosu próbowało dojść Volero.

Znowu losy wygranej ważyły się w końcówce. Po drugiej przerwie technicznej toczyła się na boisku zacięta walka, lecz gdy Eczacibasi wypracowało sobie dwupunktową przewagę była ona niczym bufor bezpieczeństwa. Podopieczne Caprary, dzięki konsekwentnej grze dowiozły prowadzenie do końca, wygrywając w całym spotkaniu 3:0.

Rywalizacja w 1/3 finału Ligi Mistrzyń toczy się systemem mecz i rewanż. Drugi pojedynek zostanie rozegrany w Zurychu, odbędzie się on w dniu 12 marca.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Volero Zurych 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

Eczacibasi: De la Cruz de Pena (15), Karakoyun (1), Larson-Burbach (12), Fuerst (5), Demir-Guler (9), Poljak (9), Kuzubasioglu (libero) oraz Ercan (1), Ozdemir, Yilmaz.

Volero: Ninković (7), Rabadzieva (6), Rychliuk (14), Mammadova (7), Thopmson (1), Kupriianova (2), Popović (libero) oraz Unternaehrer, Sanchez Perez (6), Grbac.

Czy Eczacibasi Vitra Stambuł awansuje do Final Four Ligi Mistrzyń?