Tore Aleksandersen zadowolony: Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Zwycięstwo nad KSZO Ostrowiec SA nie pozwoliło wrocławiankom awansować na trzecie miejsce w tabeli. Pomimo to trener Aleksandersen był bardzo zadowolony ze swoich siatkarek.

Marcin Górczyński
Zdobycie trzech punktów nie przyszło wrocławiankom łatwo. W drugim i trzecim secie napotkały opór ze strony rywalek i ostrowczankom niewiele zabrakło, by zakończyć triumfem co najmniej jedną z partii.  - Jestem bardzo usatysfakcjonowany z wyniku 3:0, ponieważ nadrobiliśmy straty w drugim i trzecim secie. Zmiany spowodowały, że sprawy potoczyły się dla nas dobrze - zauważył Tore Aleksandersen, nawiązując do różnicy punktowej, utrzymującej się przez cały trzeci set.
Szukając sposobu na odwrócenie losów trzeciej partii, norweski szkoleniowiec posłał do boju zmienniczki Annę Grejman, Anitę Kwiatkowską oraz Jennę Hagglund. Roszady przyniosły nadspodziewany efekt. Wrocławianki odrobiły siedmiopunktową stratę, a w emocjonującej końcówce bardziej doświadczony zespół z Wrocławia postawił kropkę nad i, rozstrzygając pojedynek w trzech setach. - To było spotkanie, w którym chcieliśmy dać pograć innym zawodniczkom, ponieważ szanse na trzecie miejsce były nikłe. Wiele siatkarek rozegrało dobre zawody, szczególnie jestem zadowolony z postawy Agaty Sawickiej na libero, zaprezentowała się bardzo solidnie w dograniu i defensywie - chwalił swoje zawodniczki Norweg.
Na zawodniczki z Wrocławia w tym sezonie wylała się fala krytyki, w związku ze słabszymi występami w Orlen Lidze oraz Lidze Mistrzyń. Wynikiem sześciu ligowych porażek jest czwarte miejsce w tabeli, skazujące wrocławianki na pojedynek w ewentualnych półfinale z Chemikiem Police. Jak podkreśla trener Aleksandersen, nie należy jednoznacznie krytykować postawy Impela. - Jeśli ktoś jest bardzo krytyczny, to powie, że w ewentualnym półfinale spotkamy się z Chemikiem Police. Jestem zadowolony, że kończymy fazę zasadniczą z 16 wygranymi i 6 porażkami. W poprzednim sezonie mieliśmy 13 zwycięstw i 5 porażek, a mówiło się, że zagraliśmy świetny sezon. Jesteśmy trochę rozczarowani, że nie udało się zająć trzeciego miejsca, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku - zapowiedział były trener reprezentacji Finlandii.