Puchar Niemiec: Triumf VfB Friedrichshafen i Allianz MTV Stuttgart

W niedzielę rozegrano finałowe spotkania Pucharu Niemiec. W rywalizacji mężczyzn trofeum zdobyła ekipa VfB Friedrichshafen, a wśród kobiet najlepsze były siatkarki Allianz MTV Stuttgart.

Łukasz Witczyk
Zdecydowanie więcej emocji dostarczył finałowy mecz kobiet, w którym zespół Allianz MTV Stuttgart pokonał po tie-breaku Ladies in Black Aachen. Pierwsze dwa sety padły łupem "pań w czerni", które oddały swoim rywalkom kolejno 17 i 20 punktów. W spotkaniu tym potwierdziła się stara siatkarska zasada mówiąca o tym, że kto nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu.
W trzeciej partii zespół ze Stuttgartu przeszedł metamorfozę, pewnie wygrał do 19. Dobrą grę ekipa ta potwierdziła w kolejnej odsłonie, dzięki czemu doprowadziła do tie-breaka. W nim po wyrównanej i emocjonującej grze Allianz MTV Stuttgart wygrało do 13 i siatkarki tego klubu po raz drugi w historii mogły cieszyć się ze zdobycia Pucharu Niemiec.

W rywalizacji mężczyzn zdecydowanym faworytem było VfB Friedrichshafen. Ekipa ta w każdym z setów nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Łącznie siatkarze VfB oddali SVF Luneburg zaledwie 44 punkty. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Adrian Gontariu, który zdobył 16 "oczek".

Wyniki Pucharu Niemiec:

Kobiety:

Ladies in Black Aachen - Allianz MTV Stuttgart 2:3 (25:17, 25:20, 19:25, 19:25, 13:15)