Najlepsze w rundzie zasadniczej - relacja z meczu Chemik Police - Pałac Bydgoszcz

Chemik Police pokonał Pałac Bydgoszcz 3:0. Policzanki zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli Orlen Ligi.

Rafał Kuliga
Chemik Police od początku spotkania uzyskał przewagę. Policzanki dobrze ustawiały się w obronie, podbijały ataki rywalek i utrzymywały wysoką skuteczność w kontrze. Dobrze wyglądał również blok. Gospodynie kilkakrotnie zatrzymywały zbicia rywalek. Set od samego początku przebiegał pod dyktando gospodyń i tak zostało do ostatniej piłki. Chemik zwyciężył 25:14.
Druga partia była bardziej wyrównana. Przyjezdne lepiej przyjmowały, dzięki czemu polepszyła się ich skuteczność w ataku. Wyrównanie było do stanu 11:11. Potem Chemik zaczął odskakiwać. Włączył trudniejszą zagrywkę, wykorzystał kilka kontr i odskoczył na cztery oczka. Policzanki dowiozły prowadzenie do końca seta. Ostatnią piłkę z lewego skrzydła skończyła Aleksandra Jagieło i podopieczne Giuseppe Cuccariniego wygrały 25:18.

Trzecia partia rozpoczęła się od stanu 6:0. Dobrze piłkę do gry wprowadzała Katarzyna Mróz. Środkowa serwowała nisko nad taśmą, a rywalki miały sporo problemów z dokładnym dograniem do siatki. Dobrze w ataku z szóstej strefy wyglądała Izabela Kowalińska. Chemik szybko zbudował przewagę. Adam Grabowski prosił o czas, starał się zmieniać skład, jednak nic nie przynosiło korzyści. Policzanki pewnie zwyciężyły 3:0 i zostały najlepszą drużyną rundy zasadniczej.

Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:18, 25:15)

Chemik: Werblińska, Bjelica, Bednarek-Kasza, Mróz, Jegieło, Rabka, Krzos (libero) oraz Kowalińska, Gajgał-Anioł, Glinka-Mogentale, Zenik

Pałac: Polak, Biedziak, Misiunia, Twardowska, Dybek. Skorupa, Korabiec (libero) oraz Tomczyk, Pieczka