Liga Mistrzyń: Drużyna Joanny Wołosz przypieczętowała awans

Unendo Yamamay Busto Arsizio zameldowało się w drugiej rundzie play-off Ligi Mistrzyń. Włoska drużyna uczyniła to po wygraniu dwóch setów w starciu z Azeryolem Baku.

Olga Krzysztofik
W pierwszym spotkaniu w stosunku 3:1 triumfowała drużyna Unendo Yamamay Busto Arsizio, dzięki czemu zainkasowała trzy meczowe punkty, które znacząco przybliżyły ją do awansu do następnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń. Ekipa Joanny Wołosz do znalezienia się w kolejnej rundzie potrzebowała więc wygrania dwóch setów. Jeśli Azeryol Baku triumfowałby w stosunku 3:0 lub 3:1, kwestia awansu zostałaby rozstrzygnięcia poprzez tak zwany złoty set.
Drużyna Wołosz rozpoczęła spotkanie pewną grą, która skończyła się już po kilku pierwszych akcjach, po pierwszej przerwie technicznej Azeryol rozpoczął bowiem budowanie imponującej przewagi, ostatecznie wygrywając do 14. Obraz gry Unendo Yamamay uległ diametralnej zmianie, dzięki czemu druga partia była niezwykle zacięta, a zespół gości raz po raz podejmował próby niwelowania strat. Ekipa z Baku doprowadziła do stanu 21:20, ale nerwowa końcówka należała do gospodyń.

Trzeci set przebiegał według zbliżonego scenariusza, na jego przestrzeni przewagę ponownie utrzymywały siatkarki włoskiej drużyny. Natomiast Azeryol wciąż wywierał na swoje rywalki presję, co przyniosło efekt po drugiej przerwie technicznej, wtedy bowiem przyjezdne przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Po trzech setach na prowadzeniu były siatkarki Azeryolu, które rozpędzone miały szansę na odwrócenie losów rywalizacji, jednak w czwartej partii do głosu doszły gospodynie, prezentujące skuteczną siatkówkę. Podopieczne Carlo Parisiego triumfowały do 18, tym samym przypieczętowując wywalczenie miejsca w drugiej rundzie play-off Ligi Mistrzyń.
Unendo Yamamay, w którym za rozegranie odpowiedzialna jest Joanna Wołosz, zapewniło sobie miejsce w 1/3 finału Ligi Mistrzyń / Foto: CEV Unendo Yamamay, w którym za rozegranie odpowiedzialna jest Joanna Wołosz, zapewniło sobie miejsce w 1/3 finału Ligi Mistrzyń / Foto: CEV
Z kolei tie-break był już tylko formalnością, gdyż nie miał on żadnego wpływu na losy awansu, stąd trener Parisi zdecydował się na drobne zmiany w wyjściowym ustawieniu, dzięki którym podstawowe siatkarki miały okazję na odpoczynek - w piątym secie nie zagrała między innymi Joanna Wołosz. Ta odsłona od początku do końca przebiegła pod dyktando Azeryolu, który odniósł triumf pocieszenia.

W 1/3 finału Ligi Mistrzyń Unendo Yamamay Busto Arsizio zmierzy się z lepszą drużyną z pary Dynamo Moskwa - Nordmeccanica Piacenza, które rewanżowe spotkanie rozegrają w czwartek 19 lutego.

Unendo Yamamay Busto Arsizio - Azeryol Baku 2:3 (14:25, 26:24, 20:25, 25:18, 10:15)

Unendo Yamamay: Liubuskina (12), Marcon (4), Diouf (19), Wołosz (4), Havelkova (13), Pisani (5), Leonardi (libero) oraz De Gradi (6), Rania, Michel, Perry (2), Camera.

Azeryol: Poznyak (15), Bayramowa (11), Brakocević Canzian (17), Kitipowa (9), Nikolić (12), Filipova (12), Duerr (libero).

Awans dalej: Unendo Yamamay Busto Arsizio

Czy Unendo Yamamay Busto Arsizio wygra rozgrywki Ligi Mistrzyń?