Liga Mistrzyń: Pewny awans Eczacibasi Vitra Stambuł

Siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł pokonały w trzech setach Agel Prościejów i awansowały do kolejnej fazy siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Łukasz Witczyk
Ekipa Eczacibasi Vitra Stambuł była faworytem tego dwumeczu. Już w pierwszym starciu, które rozegrane zostało w Prościejowie, turecki zespół wygrał 3:1 i był blisko awansu do kolejnej fazy siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W rewanżu czeska drużyna nie zawiesiła wysoko poprzeczki i nie nawiązała praktycznie żadnej walki z rywalkami. Mecz trwał nieco ponad 70 minut.
Dominacja stambulskiej drużyny trwała już od pierwszych piłek inauguracyjnego seta. Siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł grały dużo skuteczniej niż ich rywalki z Czech i szybko uzyskały przewagę, którą systematycznie powiększały, oddając Agelowi jedynie 14 punktów. Identyczny przebieg miała druga partia, którą również Turczynki wygrały 25:14.

Dzięki dwóm wygranym setom Eczacibasi Vitra Stambuł zapewniło sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń, a trener tureckiego zespołu, Giovanni Caprara, dał szansę gry rezerwowym zawodniczkom. Nie przełożyło się to jednak na styl gry Turczynek, które ponownie dominowały nad Czeszkami i odniosły przekonujące zwycięstwo.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Agel Prościejów 3:0 (25:14, 25:14, 25:19)

Eczacibasi: De La Cruz De Pena (9), Karakoyun (1), Larson-Burbach (12), Furst (6), Demir Guler (6), Poljak (6), Kuzubasioglu (libero) oraz Ercan (3), Cansu (4), Ozdemir, Gumus Kirici (6), Yilmaz (6).

Agel: Kossanjowa (8), Karg (6), Weiss (1), Borovinsek (6), Castaneda Simon (6), Markevich (5), Kovarova (libero) oraz Gambova (1), Pereira Soares (2).