KSZO lepszy od pilanek - relacja z meczu KSZO Ostrowiec Św. - PGNiG Nafta Piła

Siatkarki KSZO Ostrowiec pokonały przed własną publicznością ekipę PGNiG Nafty Piła. Zespół gości pokazał wolę walki, jednak nie wystarczyło to na urwanie miejscowym choćby jednego seta.

Anna Soboń
Anna Soboń
Pierwszy set był wyrównany do stanu 2:2. Później do głosu doszły siatkarki z Piły i to one odskoczyły rywalkom na kilka punktów (3:5). Gospodyniom udało się jeszcze doprowadzić do remisu po 6, aczkolwiek na pierwszą przerwę techniczna to ekipa gości schodziła z przewagą (6:8). Wprawdzie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego kolejny raz dogoniły rywalki (8:8), jednak po chwili znowu musiały odrabiać straty (10:15, 16:19). Doprowadzanie do remisów zaczęło wchodzić pomarańczowo-czarnym w krew (po 19), ale w końcu włączyły drugi bieg i wyszły na prowadzenie. Końcówka seta przyniosła kibicom w ostrowieckiej hali wiele emocji, a co chwilę na tablicy pojawiał się wynik remisowy (24:24, 26:26). Ostatecznie podwójne odbicie Katarzyny Nadziałek zakończyło seta 29:27 dla KSZO.
Drugą partie lepiej rozpoczęła Nafta (1:4) i to ona po skutecznych atakach Natalii Krawulskiej i błędach po stronie KSZO na pierwszą przerwę techniczną z przewagą schodziła ekipa gości (6:8). Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego wyrównała po 9 i od tego momentu kontrolowała sytuację na boisku (16:10, 20:13). W ostatniej akcji seta kibice mogli obejrzeć pełny wachlarz możliwości siatkarskich z obu stron, zaś lepiej tę długą wymianę wytrzymały zawodniczki KSZO i po ataku w siatkę Magdaleny Wawrzyniak seta na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie 25:16.

Trzecia partia tylko początkowo należała do gości, jednakże miejscowe szybko przejęły inicjatywę i na pierwszą przerwę techniczna schodziły z dwoma oczkami przewagi. Na drugiej wyglądało to już zdecydowanie lepiej, bo ekipa KSZO odskoczyła na trzy oczka (16:13). Końcówka mimo walki rywalek z Piły (24:24) rozstrzygnięta została na korzyść KSZO, który wygrał na przewagi po ataku w aut Caroline Jarmoc 27:25.

KSZO Ostrowiec Św. - PGNiG Nafta Piła 3:0 (29:27, 25:16, 27:25)

KSZO: Brojek 13, Wójcik 4, Bawoł 8, Kuligowska 12, Ganszczyk 9, Godfrey 12, Nowakowska (libero) oraz Stefańska.

Nafta: Wawrzyniak 16, Nadziałek 1, Krawulska 9, Raczyńska 4, Milović 2, Jarmoc 10, Pauliukouskoya (libero) oraz Wilczyńśka 2, Konieczna, Stencel 3, Sobczak 2.

MVP: Sophie Godfrey (KSZO).

Widzów: 1000.