Liga Mistrzyń: Zobacz, jak w rankingach po fazie grupowej prezentują się Polki

Faza grupowa Ligi Mistrzyń 2014/15 dobiegła końca. Zobacz, jak w statystykach po tych sześciu kolejkach prezentują się Polki i zawodniczki polskich klubów.

Tomasz Rosiński
Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku) była najlepiej punktującą polską siatkarką w fazie grupowej Ligi Mistrzyń

W fazie grupowej Ligi Mistrzyń z dobrej strony pokazał się Chemik Police, który wygrał grupę A, plasując się przed obrońcą mistrzowskiego tytułu, Dynamem Kazań. Natomiast fatalnie wypadł Impel Wrocław, który nie zdobył choćby punktu do tabeli grupy D.

Klasyfikację najlepiej punktujących LM zwyciężyła z dorobkiem 138 oczek atakująca Dynama Moskwa, Natalia Obmoczajewa, która wyprzedziła Liannes Castanedę Simon (120 punktów) i Jekaterinę Gamową (119 punktów).

Spośród Polek w Champions League najlepiej punktowała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zajęła 5. miejsce ze zdobyczą 113 oczek. Anna Werblińska (84 punkty) wywalczyła 18. pozycję, zaś Małgorzata Glinka-Mogentale (77 punktów) znalazła się na 22. lokacie.

Na uwagę zasługuje zdobycz punktowa rozgrywającej Mai Ognjenović, która łącznie na swoim koncie zapisała 33 punkty.

Klasyfikacja najlepiej punktujących po fazie grupowej Ligi Mistrzyń:

Miejsce (kolejność wg zdobytych punktów) Siatkarka Klub Rozegrane sety Zdobyte punkty Pkt/set