Liga Mistrzów, gr. G: Tours VB odbiło się od dna

Udany koniec rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów zaliczyli siatkarze Tours VB. Francuzi wygrali ostatni mecz i choć nie awansowali do dalszych rozgrywek, to wyprzedzili Noliko w grupowej tabeli.

Nicole Makarewicz

W spotkanie lepiej weszła ekipa Noliko Maaseik, która do pierwszej przerwy technicznej utrzymywała przewagę. Później jednak wzrosła skuteczność Davida Konecnego i Olega Antonowa , dzięki którym na prowadzenie wyszło Tours VB. Gospodarze z akcji na akcję grali coraz lepiej i pewnie wygrali premierową odsłonę (25:15).

Już na początku drugiej odsłony Francuzi wypracowali sobie przewagę. Mimo dobrych zagrywek Krisztiana Padara i interwencji trenera Belgów, Noliko na drugiej przerwie technicznej traciło do rywali cztery punkty. Dopiero w końcówce przyjezdnym udało się zmniejszyć dystans do Tours (23:21). Przy serwisach Juana Finoli drużyna z Maaseiku zdołała doprowadzić do remisu, ale w decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze znad Loary (26:24).

Najbardziej wyrównany początek miała trzecia odsłona (3:3). Później jednak Francuzi wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznych bloków (8:4). Mocne zagrywki dołożył David Konecny i Tours jeszcze zwiększyło prowadzenie (16:8). W decydującej akcji mocnym atakiem po przekątnej popisał się Oleg Antonow.

Tours VB - Noliko Maaseik 3:0 (25:15, 26:24, 25:20)

Tours: Konecny, Mc Donnell, Bartos, Antonow, Pinheiro, Gardien, Exiga (libero) oraz Bazin, Hoag, Aguenier

Noliko: Padar, Hohne, Grozdanow, Finoli, Raymaekers, Broshog, Derokoningen (libero) oraz Parkinson, Lushtak

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Sir Safety Perugia 6 5-1 16:6 14
2. Halkbank Ankara 6 5-1 16:9 14
3. Tours VB 6 1-5 9:14 5
4. Noliko Maaseik 6 1-5 6:17 3

Liga Mistrzów, gr. G: Udany rewanż ekipy Kubiaka i Możdżonka - relacja z meczu Halkbank Ankara - Sir Safety Perugia