PP: KSZO lepszy u siebie w meczu pucharowym - relacja z meczu KSZO Ostrowiec Św. - SK bank Legionovia Legionowo

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały we własnej hali ekipę Legionovii, z którą zmierzyły się w ramach Pucharu Polski. Tylko w jednym secie lepsza okazała się ekipa gości.

Anna Soboń
Anna Soboń
Pierwszą partię spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki KSZO, które prowadziły czterema oczkami (5:1). Przewaga miejscowych była coraz wyraźniejsza, a nieskuteczne ataki rywalek ułatwiały zadanie podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego. Od stanu 19:12 dla gospodyń, drużyna z Legionowa zaczęła gonić wynik, jednak wypracowana przewaga była zbyt duża, by ją odrobić, mimo ambitnej gry ze strony gości. Kilka skutecznych ataków na niewiele się zdało i to siatkarki pomarańczowo-czarnych wygrały pierwszą partię 25:19.
Drugą partię lepiej rozpoczęły siatkarki z hutniczego miasta, które odskoczyły rywalkom na kilka punktów (7:2), jednak Legionovia nie zamierzała łatwo się poddać i doprowadziła najpierw do wyrównania (8:8), by chwilę później objąć prowadzenie. Od tego momentu coś się zacięło w grze ostrowieckiego zespołu i to drużyna gości osiągała coraz większą przewagę (10:16). Pogoń pomarańczowo-czarnych nie przyniosła zamierzonego efektu i Legionovia wygrywając seta do 20 wyrównała stan meczu po 1.

W trzeciej odsłonie zdecydowanie lepiej wyglądały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, a ich dobra gra sprawiła, że ani przez chwilę wynik tej partii nie był zagrożony i mimo lepszej końcówki zespołu gości to ekipa z hutniczego miasta rozstrzygnęła tego seta na swoją korzyść do 18.

Czwarty set był wyrównany tylko do stanu 7:7. Później na kilka oczek odskoczyły gospodynie i taka przewaga utrzymywała się do końcowych fragmentów seta (13:7, 19:11). Wystarczyło to na dokończenie czwartej partii 25:16 i całego meczu 3:1 dla KSZO.

KSZO Ostrowiec SA - SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:16)

KSZO: Vasileva (6), Tobiasz (12), Bawoł (17), Grzelak (11), Ganszczyk (11), Godfrey (13), Nowakowska (libero) oraz M. Wójcik (1), Brojek (2), Stefańska, Ścibisz.

Legionovia: Bociek (14), Gajewska (1), Paszek (6), Chojnacka (11), Połeć (6), Szymańska (8), Wysocka (libero) oraz A. Wójcik (6), Pietraszkiewicz.

MVP: Ewelina Tobiasz (KSZO)