Sytuacja przed ostatnią kolejką Ligi Mistrzów. Zobacz, kto już awansował do play-off, a kto ma jeszcze szansę
We wtorek zostanie rozegrana ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów 2014/15. Kto już awansował do fazy play-off, a kto ma jeszcze szansę?
Natomiast o cztery wolne miejsca powalczy jeszcze siedem ekip: Copra Piacenza (Włochy), Fenerbahce Stambuł (Turcja), Lube Banca Macerata (Włochy), Jastrzębski Węgiel (Polska), CAI Teruel (Hiszpania), VfB Friedrichshafen (Niemcy) oraz Precura Antwerpia (Belgia).
Najciekawiej rywalizacja o drugie miejsca zapowiada się w grupach B i E, gdyż bezpośrednio zmierzą się ze sobą Jastrzębski Węgiel z CAI Teruel oraz Lube Banca Macerata z Fenerbahce Stambuł.Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Tomis Constanta | 5 | 5-0 | 15:6 | 13 |
2. | Copra Piacenza | 5 | 3-2 | 13:10 | 10 |
3. | Knack Roeselare | 5 | 2-3 | 10:12 | 6 |
4. | Dragons Lugano | 5 | 0-5 | 5:15 | 1 |
Grupa B Lokomotiw Nowosybirsk - Marek Union-Ivkoni Dupnica / 27.01.2015, godz. 14:00 Jastrzębski Węgiel - CAI Teruel / 27.01.2015, godz. 17:30
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Lokomotiw Nowosybirsk | 5 | 4-1 | 12:6 | 12 |
2. | Jastrzębski Węgiel | 5 | 3-2 | 10:8 | 8 |
3. | CAI Teruel | 5 | 2-3 | 9:9 | 7 |
4. | Marek Union-Ivkoni Dupnica | 5 | 1-4 | 6:14 | 3 |
Grupa C
ACH Volley Lublana - Berlin Recycling Volleys / 27.01.2015, godz. 19:00
Budvanska Rivijera Budva - Asseco Resovia Rzeszów / 27.01.2015, godz. 18:00
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Asseco Resovia Rzeszów | 5 | 4-1 | 12:5 | 11 |
2. | Berlin Recycling Volleys | 5 | 3-2 | 13:7 | 11 |
3. | Budvanska Rivijera Budva | 5 | 2-3 | 7:12 | 5 |
4. | ACH Volley Lublana | 5 | 1-4 | 5:13 | 3 |
Grupa D Olympiakos Pireus - Aich/Dob Posojilnica / 27.01.2015, godz. 17:00 VfB Friedrichshafen - Zenit Kazań / 27.01.2015, godz. 20:00
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Zenit Kazań | 5 | 5-0 | 15:0 | 15 |
2. | VfB Friedrichshafen | 5 | 3-2 | 11:6 | 10 |
3. | Olympiacos Pireus | 5 | 1-4 | 3:13 | 3 |
4. | Aich/Dob Posojilnica | 5 | 1-4 | 4:14 | 2 |
Grupa E Biełogorie Biełgorod - Paris Volley / 27.01.2015, godz. 17:00 Lube Banca Macerata - Fenerbahce Stambuł / 27.01.2015, godz. 20:30
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Biełogorie Biełgorod | 5 | 4-1 | 13:5 | 12 |
2. | Fenerbahce Stambuł | 5 | 3-2 | 11:11 | 7 |
3. | Lube Banca Macerata | 5 | 2-3 | 9:10 | 7 |
4. | Paris Volley | 5 | 1-4 | 6:13 | 4 |
Grupa F PGE Skra Bełchatów - Jihostroj Czeskie Budziejowice / 27.01.2015, godz. 20:00 Hypo Tirol Innsbruck - Precura Antwerpia / 27.01.2015, godz. 20:25
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | PGE Skra Bełchatów | 5 | 5-0 | 15:2 | 15 |
2. | Precura Antwerpia | 5 | 3-2 | 10:7 | 9 |
3. | Hypo Tirol Innsbruck | 5 | 1-4 | 5:12 | 3 |
4. | Jihistroj Czeskie Budziejowice | 5 | 1-4 | 4:13 | 3 |
Grupa G Halkbank Ankara - Sir Safety Perugia / 27.01.2015, godz. 18:00 Tours VB - Noliko Maaseik / 27.01.2015, godz. 20:30
Miejsce | Drużyna | Mecze | Z-P | Sety | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sir Safety Perugia | 5 | 5-0 | 15:3 | 14 |
2. | Halkbank Ankara | 5 | 4-1 | 13:8 | 11 |
3. | Noliko Maaseik | 5 | 1-4 | 6:14 | 3 |
4. | Tours VB | 5 | 0-5 | 6:15 | 2 |
* O kolejności w grupie w wypadku równiej liczby punktów decyduje: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. bilans setów; 3. bilans małych punktów; 4. bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.