Legionovia obudzona ze snu - relacja z meczu Sk bank Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Św.

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przełamały serię porażek. W Arenie Legionowo podopieczne Dariusza Parkitnego pokonały miejscową Legionovię 3:0.

Michał Fajtek
Przed spotkaniem nastroje w obu drużynach były zupełnie inne. SK bank Legionovia Legionowo po serii wygranych mogła zrobić duży krok do awansu do fazy play-off. Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. po sześciu porażkach liczyły, że Legionowię uda się pokonać po raz drugi w sezonie i zdobyć cenne trzy punkty.
Początek spotkania to pojedynek dwóch zawodniczek Kamila Ganszczyk i Malwiny Smarzek. Środkowa KSZO zdobyła pierwsze trzy punkty dla swojego zespołu. Gospodynie jednak szybko odrobiły straty, gdy w polu zagrywki stanęła Smarzek. Atakująca Legionovii posłała trzy asy serwisowe (6:4). Na pierwszej przerwie technicznej legionowianki utrzymał przewagę (8:6). Przed drugim czasem Legionovia popełniła trzy kosztowne błędy. Najpierw dwa razy została zablokowana Daria Paszek, a Smarzek pomyliła się w ataku i to przyjezdne prowadziło na drugiej przerwie technicznej 16:15. W decydującej części seta walka punkt za punkt trwała do stanu po 22:22. W końcówce siatkarki Legionovii nie potrafiły dobrze odebrać zagrywki Barbary Bawoł i musiały uznać wyższość KSZO w pierwszej partii.Drugiego seta podopieczne Dariusza Parkitnego nie mogły lepiej zacząć. Po kilku minutach gry KSZO prowadziło 5:1. Gospodynie szybko potrafiły się otrząsnąć i po asie serwisowym Malwiny Smarzek Legionovia prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Radość gospodyń nie trwała długo. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego nie potrafiły sobie poradzić z zagrywką Sophie Godfrey i wyprowadzić skutecznego ataku(16:11). Siatkarki KSZO nie odpuszczały i systematycznie powiększały przewagę (19:12). Zrezygnowane gospodynie nie potrafiły odrobić strat. Seta autowym serwisem zakończyła Daria Paszek.
MVP spotkania Katarzyna Brojek MVP spotkania Katarzyna Brojek
Gospodynie na początku trzeciego seta nadal rozmyślały o sromotnej porażce w poprzedniej partii. Po błędach w przyjęciu i ataku, KSZO skutecznie punktowało Legionovię (8:3). Po przerwie gościom udawało się niema wszystko. Ponadto w Legionovii zacięła się Smarzek. Robert Strzałkowski próbował ratować sytuację, zmieniając podstawowe zawodniczki. Nic to nie dało. Siatkarki KSZO zdobyło osiem punktów z rzędu i czuły, że są blisko zwycięstwa (16:3). Młode zmienniczki zespołu z Legionowa wykazywała się większym zaangażowaniem, jednak nie miał szans ze świetnie grającymi zawodniczkami z Ostrowca Świętokrzyskiego.

SK bank Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (22:35, 16:25, 11:25)

MVP: Katarzyna Brojek

Legionovia: Bechis, Smarzek, Połeć, Thibeault, Paszek, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek, Chojnacka,

KSZO: Wójcik, Bawoł, Brojek, Ganszczyk, Kuligowska, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Grzelak, Stefańska, Tobiasz
SK bank Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 0:3