Liga Mistrzów, gr. B: Sensacja w Hiszpanii, Jastrzębski Węgiel pod presją

Siatkarze CAI Teruel sensacyjnie pokonali Lokomotiw Nowosybirsk, dzięki czemu nadal liczą się w grze o awans do fazy play-off Ligi Mistrzów. Hiszpanie są grupowymi rywalami Jastrzębskiego Węgla.

Jacek Pawłowski
Starcie hiszpańsko - rosyjskie, było określane mianem "mission impossible" dla gospodarzy. Miejscowi we wtorkowy wieczór udowodnili jednak, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i po bardzo dramatycznym meczu pokonali wyżej notowanych rywali 3:0.
Już pierwsza odsłona spotkania pokazała, że kibice, którzy wybrali się na to spotkanie mogą spodziewać się wyjątkowo emocjonującego widowiska. Od początku gra toczyła się bowiem punkt za punkt. Co prawda na pierwszą przerwę techniczną miejscowi zeszli z dwoma oczkami przewagi, jednak na kolejną w lepszych nastrojach udali się przyjezdni. Mimo to, od początku do końca żadna z ekip nie potrafiła przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. W końcówce, przy stanie 23:23 w aut zaserwował Stanisław Jeremin i gracze z Teruel mieli piłkę setową, którą przyjezdni obronili za sprawą skutecznego ataku Moroza. Przez kilka następnych minut scenariusz był podobny, CAI Teruel posiadało kolejne "setowe", które Lokomotiv skutecznie bronił. Dopiero przy stanie 27:27 skutecznie zaatakował Barcala, asa serwisowego dołożył Diedhiou i było 1:0 w całym meczu.

W drugiej odsłonie przez długi czas dominowali Rosjanie, wśród których wyróżniał się Pavel Moroz. Na drugą przerwę techniczna podopieczni Andrieja Woronkowa zeszli przy stanie 16:12 i wydawało się, że zdołają doprowadzić do meczowego remisu. W końcówce gospodarze zdołali jednak odrobić straty, pieczętując sukces po autowej zagrywce gości.

Będący na fali miejscowi w kolejnej partii od początku posiadali niewielką przewagę. Goście, do odrabiania strat (12:16) rzucili się dopiero po drugiej przerwie technicznej, szybko doprowadzając do remisu (18:18). Od tej pory rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów. Walczący o życie gracze Lokomotivu przy stanie 23:24 obronili piłkę meczową, dzięki skutecznemu atakowi Iliasa Kurkajewa. Chwilę później było jednak po meczu, a bohaterem okazał się Jean Pascal Diedhiou, który dwukrotnie atakując blok-aut zakończył spotkanie.

Cai Voleibol Teruel - Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (29:27, 25:23, 26:24)

CAI: Galic, Altayo, Viciana, Ruiz, Diedhiou, Barcala, Rodriguez (libero) oraz Torcello, Chourio, Martin

Lokomotiv: Kurkajew, Achjutin, Biełogorcew, Moroz, Jeremin, Samsonyczew, Komarow (libero) oraz Petruszow