Liga Mistrzyń, gr. E: Pewne zwycięstwo zespołu z Piacenzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: MKS Kalisz niepokonany w I lidze
MKS Kalisz niepokonany w I lidze

W meczu czwartej kolejki grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzyń Nordmeccanica Piacenza pewnie pokonała Partizan Vizura Belgrad 3:1. Dla Włoszek to drugie zwycięstwo w europejskim czempionacie.

Faworytkami meczu były gospodynie, które po trzech kolejkach miały na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo, ale odniesione właśnie w potyczce z Serbkami. Z kolei Partizan Vizura Belgrad we wszystkich trzech spotkaniach musiał uznać wyższość rywalek. Zgodnie z oczekiwaniami triumf w hali w Piacenzie odniosły miejscowe. [ad=rectangle]   Jednak zwycięstwo nie przyszło Włoszkom łatwo. Zespół ze stolicy Serbii już w pierwszej partii pokazał, że do Piacenzy nie przyjechał na wycieczkę. Gra obu drużyn falowała, lepiej pierwszego seta rozpoczęła ekipa gości, lecz już kilka chwil później na czteropunktowym prowadzeniu były gospodynie, by następnie stracić sześć punktów z rzędu. W końcówce nerwy na wodzy utrzymały przyjezdne, które mimo tego, że przegrywały 18:21, to zdołały wygrać tego seta 25:22.

W drugim secie po dyspozycji Włoszek było widać, że są podrażnione porażką z niżej notowanym rywalem. Nordmeccanica od początku seta przeważała, szybko uzyskała pięć "oczek" przewagi i utrzymywała ją do końca drugiej odsłony. Ostatecznie set ten zakończył się triumfem gospodyń 25:16. Również trzecią partię lepiej rozpoczęły Włoszki, lecz przy stanie 7:4 ich gra załamała się, a Serbki zdobyły 8 punktów z rzędu. Straty zostały szybko odrobione i w tej odsłonie triumfowały gospodynie.

Czwarta odsłona to ponownie dominacja Nordmeccaniki. Zawodniczki z Piacenzy od początku nadawały ton rywalizacji i systematycznie powiększały swoją przewagę, która wyniosła nawet 10 punktów (20:10). W końcówce w szeregach gospodyń zapanowało rozprężenie, gra się wyrównała, a decydujący set zakończył się triumfem Nordmeccaniki 25:18.

Nordmeccanica Piacenza - Partizan Vizura Belgrad 3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:18)

Nordmeccanica: Sorokaite (19), Dirickx (2), Vargas Valdez (9), Van Hecke (15), Di Iulio (8), Wilson (10), Cardullo (libero) oraz Valeriano, Leggeri, Brussa, Angeloni (1).

Partizan Vizura: Ranković (11), Kocić (5), Lozo (9), Busa (9), Savić (12), Mirković (2), Stepanović (libero) oraz Aleksić, Cirović.