Liga Mistrzów, gr. E: Lube Banca Macerata bezradna w Biełgorodzie

W meczu 4. kolejki grupy E Ligi Mistrzów 2014/15, broniący tytułu zespół Biełogorie Biełgorod nie dał szans ekipie Lube Banca Macerata, której barw broni Bartosz Kurek.

Tomasz Rosiński
Przed dwoma tygodniami ekipa z Maceraty uległa drużynie z Biełgorodu w czterech setach i tym razem chciała skuteczniej powalczyć o punkty do tabeli grupy E.
Pojedynek z wysokiego "C" rozpoczęli gospodarze, którzy po udanym ataku Georga Grozera wyszli na prowadzenie 6:1. Biełogorie starało się kontrolować boiskowe wydarzenia i po drugiej przerwie technicznej wypracowało sobie pięć punktów przewagi (17:12). Wprawdzie Lube Banca było jeszcze stać na zryw w tym secie dzięki udanym zagraniom Simone Parodiego oraz Michała Baranowicza (19:18), lecz podopieczni Giennadija Szypulina potrafili odeprzeć napór rywali i zwyciężyć w tej partii do 22.

Start II odsłony był wyrównany (8:7), jednakże z czasem dzięki udanym blokom obrońcy tytułu w Champions League odskoczyli rywalom na cztery oczka (12:8). Rosyjski zespół kończył swoje ataki w pierwszej akcji, zaś przybysze z Włoch nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych przeciwników (15:11). Wobec tego sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Jiri Kovar i to po jego skutecznych zbiciach mistrzowie Italii doprowadzili do remisu 17:17. Nic sobie z tego nie zrobili Dmitrij Muserski i spółka, którzy po punktowych kontratakach objęli 2-punktowe prowadzenie (22:20) i już nie dali się dogonić w tej części rywalizacji (25:22).

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie, zaś siatkarze Lube Banca Macerata nie mieli argumentów do skutecznej walki (9:4). Dobrze w polu serwisowym radził sobie Grozer, natomiast na środku siatki nie do zatrzymania był Muserski (19:14). Ostatecznie Biełogorie Biełgorod triumfowało w tej odsłonie 25:19, a w całej konfrontacji 3:0.

Biełogorie Biełgorod - Lube Banca Macerata 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)

Biełogorie Biełgorod: Travica (1), Grozer (17), Muserski (11), Smoljar (8), Chtiej (8), Tietiuchin (8), Bragin (libero) oraz Żygałow.

Lube Banca Macerata: Baranowicz (2), Sabbi (17), Podrascanin (4), Stanković (5), Parodi (8), Kovar (7), Henno (libero) oraz Monopoli, Kurek (1), Shumov.

Tabela grupy E Ligi Mistrzów:

Miejsce Drużyna Mecze Z-P Sety Punkty
1. Biełogorie Biełgorod 4 4-0 12:2 12
2. Fenerbahce Stambuł 3 2-1 7:7 4
3. Lube Banca Macerata 4 1-3 6:9 4
4. Paris Volley 3 0-3 2:9 1

Czy Twoim zdaniem, Lube Banca Macerata awansuje do fazy play-off Ligi Mistrzów 2014/15?