Zawisza Sulechów na czele - podsumowanie 9. i 10. kolejki I ligi kobiet

W minionym tygodniu rozegrano mecze 9. i 10. kolejki I ligi kobiet. Nowym liderem rozgrywek został Zawisza Sulechów. Zespół ten pokonał ekipy ze Świecia i Gorlic.

Łukasz Witczyk

Pewne zwycięstwo nad Jokerem Świecie odniósł Zawisza Sulechów. Mecz ten zakończył się rezultatem 3:0 na korzyść przyjezdnych. Joker postawił się rywalkom tylko w pierwszym secie, w którym zdobył 22 punkty. Dwie kolejne partie przebiegały już pod dyktando drużyny z Sulechowa.

Joker Świecie - MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (22:25, 19:25, 17:25)

Łatwy triumf nad drużyną z Krosna odniosły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Już pierwszy set zwiastował, że mecz ten będzie jednostronnym widowiskiem. Krośnianki zdobyły w nim zaledwie 11 "oczek". W pozostałych setach gra przyjezdnych wyglądała lepiej, lecz łodzianki nie dały rywalkom szans na ugranie więcej niż 20 punktów.

ŁKS Commercecon Łódź - PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)
Wyjazdowe zwycięstwo nad Nike Węgrów odniósł PLKS Pszczyna. Spotkanie to zakończyło wynikiem 3:1 na korzyść przyjezdnych. Gospodynie tylko w drugim secie zdołały się postawić rywalkom, lecz triumf nie przyszedł im łatwo. Partia ta zakończyła się wynikiem 26:24 na korzyść Nike. W trzech pozostałych odsłonach PLKS odniósł bezproblemowe zwycięstwa.

Nike Węgrów - PLKS Pszczyna 1:3 (19:25, 26:24, 21:25, 20:25)

Tie-breakiem zakończyło się spotkanie w Mysłowicach, gdzie miejscowa Silesia Volley musiała uznać wyższość KS-u Murowana Goślina. Lepiej spotkanie rozpoczęły przyjezdne, lecz po trzech setach to Ślązaczki były na prowadzeniu. Wówczas do głosu doszła drużyna z Wielkopolski, która odwróciła losy meczu.

Silesia Volley Mysłowice - KS Murowana Goślina 2:3 (20:25, 25:20, 25:17, 17:25, 11:15)

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosła drużyna SMS PZPS Szczyrk, która pokonała na wyjeździe Spartę Warszawa 3:2. Zespół gości po dwóch setach prowadził 2:0. Gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania, ale w decydującej partii to SMS PZPS był lepszy.

Sparta Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 2:3 (21:25, 15:25, 25:18, 25:22, 9:15)

W meczu na szczycie I ligi kobiet Ekstrim Gorlice przegrał z Budowlanymi Toruń 2:3. W spotkaniu tym potwierdziła się stara siatkarska prawda mówiąca o tym, że kto nie wygrywa meczu w trzech setach, to przegrywa w pięciu. Po dwóch partiach gorliczanki prowadziły 2:0, lecz w trzech kolejnych odsłonach górą było torunianki i to one cieszyły się z meczowego triumfu.

Ekstrim Gorlice - Budowlani Toruń 2:3 (25:22, 25:17, 20:25, 20:25, 14:16)