Liga Mistrzyń, gr. C: Drugie zwycięstwo SC Dresdner

W meczu grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzyń LP Salo przegrało u siebie z SC Dresdner 2:3. Dla niemieckiego zespołu to drugie zwycięstwo w obecnej edycji tych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
Początek pierwszej partii miał wyrównany przebieg. Gra toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła znaleźć recepty na to, by odskoczyć rywalkom. Przy stanie 10:10 Finki wykorzystały błędy drużyny SC Dresdner. W jednym ustawieniu podopieczne Kariego Raatikainena zdobyły pięć punktów z rzędu i do końca seta kontrolowały jego przebieg. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się triumfem Finek 25:20.
Drugiego seta lepiej rozpoczęły Niemki, lecz ponownie zdarzył im się przestój, podczas którego Finki nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale wyszły na prowadzenie. LP Salo zdobyło aż siedem punktów z rzędu. Tym razem Niemki zdołały odrobić straty. W końcówce grały dużo skuteczniej i pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie jednego punktu przy dziewięciu "oczkach" wywalczonych przez zespół gości.

W trzeciej odsłonie żadna z drużyn nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi. Raz prowadził zespół z Finlandii, by następnie dystans nad rywalkami miała drużyna z Niemiec. Dzięki skutecznej grze w końcówce tego seta triumf zapewniły sobie przyjezdne.

Uskrzydlone dobrym wynikiem z poprzedniej partii Niemki dobrze rozpoczęły również czwartego seta, w którym prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Finki nie zamierzały się jednak poddawać i już po chwili to one wygrywały 11:9. W końcówce przyjezdne nie powstrzymały emocji i popełniły zbyt wiele błędów, co pozwoliło LP Salo na odniesienie setowego triumfu i doprowadzenie do tie-breaka.

W decydującym secie gra długo toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce wyższy bieg wrzuciły zawodniczki gości, które zdobyły kilka punktów z rzędu i wygrały seta do 11. Dzięki temu Niemki po dwóch meczach mają na swoim koncie komplet zwycięstw i są liderami grupy C. Z kolei LP Salo do tej pory nie ma na swoim koncie żadnego triumfu.

LP Salo - SC Dresdner 2:3 (25:20, 18:25, 22:25, 25:23, 11:15)

LP Salo: Poliszczuk (3), Kosonen (12), Rakic (17), Lymareva (10), Ennok (12), Jokinen (13), Koskelo (libero) oraz Hamalainen, Murto, Pihlajamaki.

SC Dresdner: Izquierdo (12), Pencova (12), Michalienko (26), Marcelle (14), Jackson (15), Kreklow (1), Schoot (libero) oraz Dijkema (4), Stock, Bartsch, Kuhn.