Policzanki z drugim pewnym zwycięstwem. Anna Werblińska: To świetny znak przed dalszą częścią Ligi Mistrzyń

Podopieczne Cuccariniego odniosły już drugą wygraną w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, w dodatku ponownie potrzebowały do tego zaledwie trzech setów. Z optymizmem w przyszłość patrzy kapitan Chemika.

Olga Krzysztofik
Mistrzynie Polski były faworytkami starcia z Agel Prościejów, co potwierdziły na parkiecie. Na policzankach spoczywała duża presja, gdyż oczekiwano od nich przekonującego zwycięstwa za trzy punkty, odniesionego najlepiej w trzech setach. Triumfować w trzech partiach się udało, dzięki czemu Chemik jest liderem grupy A.
- Jestem szczęśliwa, bo pokonałyśmy rywalki 3:0, ale walki w całym spotkaniu nie zabrakło. Jest to nasze drugie zwycięstwo, odniesione w trzech setach, co jest świetnym znakiem przed dalszą częścią rywalizacji. Znalezienie odpowiedniego rytmu zajęło nam trochę czasu w każdym z setów, ale kiedy już nam się to udało, nasza gra była bardzo dobra - wyjaśniła Anna Werblińska.

Radości z drugiego triumfu w debiutanckim sezonie Chemika w Lidze Mistrzyń nie krył szkoleniowiec zespołu. - Jestem bardzo zadowolony z końcowego wyniku, bo odniesienie zwycięstwa na wyjeździe i w dodatku w rozgrywkach Ligi Mistrzyń nigdy nie jest łatwe. Konfrontacja z Agel również nie należała do łatwych - przyznał Giuseppe Cuccarini.

Mimo że policzanki odniosły pewne, bo trzysetowe zwycięstwo, to na parkiecie momentami trwała naprawdę wyrównana walka. W premierowej partii gospodynie zawiesiły policzankom poprzeczkę wysoko, obejmując nawet trzypunktowe prowadzenie. Jednak kluczowe akcje należały do mistrzyń Polski. Zacięta końcówka miała miejsce również w drugim secie, a ponownie lepsze okazały się policzanki, które tym samym przełamały swoje przeciwniczki.

- W tym meczu w dwóch pierwszych setach nasza gra była daleka od idealnej, od takiej, jakiej sami od siebie oczekujemy. Niemniej jednak muszę podkreślić, że nie brakowało w niej jakości, wykonaliśmy dobrą pracę, a wynik odzwierciedla naszą postawę - zaznaczył Cuccarini.

Następny mecz w Lidze Mistrzyń Chemik rozegra na wyjeździe, a rywalkami będą jedne z faworytek do wygrania całych rozgrywek - Dynamo Kazań. Spotkanie zostało zaplanowane na środę 10 grudnia.