Liga Mistrzyń, gr. E: Nokaut Turczynek - relacja z meczu Nordmeccanica Piacenza - VakifBank Stambuł

W meczu grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzyń VakifBank Stamubł pewnie pokonał na wyjeździe ekipę Nordmeccaniki Piacenza. Turczynki w trzech setach oddały rywalkom zaledwie 44 punkty.

Łukasz Witczyk
Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando ekipy ze Stambułu, która już w pierwszych piłkach premierowego seta uzyskała kilka punktów przewagi. Skuteczna gra pozwoliła Turczynkom na bezproblemowe zwycięstwo. VakifBank systematycznie powiększał swoją przewagę. Gospodynie w zasadzie nie miały czym odpowiedzieć rywalkom, które na koniec tej odsłony zdobyły 8 punktów z rzędu. Zespół ze Stambułu oddał Nordmeccanice tylko 12 "oczek".
Niemal identyczny przebieg miała druga partia. VakifBank ponownie szybko uzyskał bezpieczną przewagę. Włoszki grały ambitnie, lecz miały zdecydowanie mniej atutów niż rywalki. W dodatku ich skuteczność ataku była na zbyt niskim poziomie. Turczynki wzorem poprzedniego seta systematycznie powiększały swoją przewagę, a tym razem dały ugrać Włoszkom 14 punktów.

W trzecim secie Włoszki były równorzędnym rywalem dla VakifBanku. Gra długo toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła wywalczyć bezpiecznej przewagi. Tak było do stanu 17:17. Wówczas wyższy bieg wrzuciły podopieczne Giovanniego Guidettiego, które skrzętnie wykorzystywały błędy rywalek. Włoszki w końcówce miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, a także kończeniem ataków. W ostatnich piłkach gospodynie zdobyły tylko jeden punkt i marzenia o odniesieniu choćby jednego setowego triumfu prysły jak bańka mydlana.

W tym jednostronnym meczu Turczynki dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Liderką drużyny gości była Sheilla Castro De Paula, która zdobyła 14 punktów i atakowała na skuteczności wynoszącej 42 proc. Dobrze spisała się również Elicja Wasilewa (13 punktów). Z kolei wśród gospodyń najlepiej zaprezentowała się Lise van Hecke, która wywalczył 12 "oczek", lecz skuteczność na poziomie 32 proc. chluby jej nie przynosi.

Nordmeccanica Piacenza - VakifBank Stambuł 0:3 (12:25, 14:25, 18:25)

Nordmeccanica Piacenza: Sorokaite (4), Valeriano (2), Dirickx (1), Van Hecke (12), Borgogno (4), Wilson (4), Carocci (libero) oraz Angeloni (2), Brussa.

VakifBank Stambuł: Castro (14), Wasilewa (13), De Kruijf (10), Rasic (7), Aydemir Akyol (4), Costagrande (10), Karadayi (libero) oraz Orge.