W tym artykule dowiesz się o:
Agel Prościejów - Chemik Police
Rywalizacje polsko-czeskie:
1960/1961 1/2: AZS AWF Warszawa - Slavia Praga 3:0 1/2: Slavia Praga - AZS AWF Warszawa 1:3
1961/1962 1/2 (G): Legia Warszawa - Tatran Stresovice 3:0
1970/1971 1/2: Wisła Kraków - Tatran Stresovice 3:1 1/2: Tatran Stresovice - Wisła Kraków 3:0
1971/1972 Finał (G): Tatran Stresovice - Start Łódź 3:0
1976/1977 1/8: Ruda Hvezda Praga - ChKS Komunalni Łódź 3:0 1/8: ChKS Komunalni Łódź - Ruda Hvezda Praga 0:3
1997/1998 FG: Augusto Kalisz - Olymp Praga 3:0
1999/2000 FG: PTPS Nafta Piła - Olymp Praga 3:0
[ad=rectangle] 2009/2010 FG: VK Modranska Prościejów - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 FG: BKS Aluprof Bielsko-Biała - VK Modranska Prościejów 2:3
2010/2011 FG: VK Modraska Prościejów - Organika Budowlani Łódź 3:0 FG: Organika Budowlani Łódź - VK Modranska Prościejów 3:2
2011/2012 FG: Atom Trefl Sopot - VK Modranska Prościejów 3:0 FG: VK Modranska Prościejów - Atom Trefl Sopot 0:3 2012/2013 FG: Atom Trefl Sopot - Agel Prościejów 3:0 FG: Agel Prościejów - Atom Trefl Sopot 0:3
1973/1974 Finał (G): Ruda Hvezda Praga - AZS Warszawa 3:0
1979/1980 Finał (G): Ruda Hvezda Praga - Start Łódź 3:2
2010/2011 1/16: Kralovo Pole Brno - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 1/16: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Kralovo Pole Brno 3:1
2012/2013 1/16: Kralovo Pole Brno - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 1/16: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Kralovo Pole Brno 3:1
2002/2003 1/8: Stal Mielec - Skup Ołomuniec 3:0 1/8: Skup Ołomuniec - Stal Mielec 2:3
2004/2005 FG: PTPS Nafta-Gaz Piła - Skup Ołomuniec 3:1
Bilans: Spotkań - 27 Zwycięstw Polek - 18 Wygranych Czeszek - 9
Impel Wrocław - Eczacibasi Vitra Stambuł
Rywalizacje polsko-tureckie:
Liga Mistrzyń:
1972/1973 1/8: Fenerbahce Stambuł - Start Łódź 0:3 1/8: Start Łódź - Fenerbahce Stambuł 3:0
1997/1998 FG: Augusto Kalisz - Vakifbank Ankara 1:3
1999/2000 FG: Eczacibasi Stambuł - PTPS Nafta Piła 3:0 O 3. m.: Eczacibasi Stambuł - PTPS Nafta Piła 3:1
2004/2005 FG: Besiktas Stambuł - Winiary Kalisz 3:1 FG: Winiary Kalisz - Besiktas Stambuł 3:2 FG: BKS Stal Bielsko-Biała - Vakifbank Gunes Stambuł 3:2 FG: Vakifbank Gunes Stambuł - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0
2005/2006 FG: Vakifbank Gunes Stambuł - Grześki Goplana Kalisz 2:3 FG: Grześki Goplana Kalisz - Vakifbank Gunes Stambuł 2:3
2006/2007 FG: MKS Muszynianka-Fakro Muszyna - Vakifbank Gunes Stambuł 3:1 FG: Vakifbank Gunes Stambuł - MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 3:0
2007/2008 FG: Fenerbahce Acibadem Stambuł - Winiary Bakalland Kalisz 0:3 FG: Winiary Bakalland Kalisz - Fenerbahce Acibadem Stambuł 3:2
2008/2009 FG: MKS Muszynianka-Fakro Muszyna - Vakifbank Gunes Stambuł 3:0 FG: Vakifbank Gunes Stambuł - MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 3:2 PO "6": MKS Muszynianka-Fakro Muszyna - Eczacibasi Zentiva Stambuł 1:3 PO "6": Eczacibasi Zentiva Stambuł - MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 3:0
2009/2010 FG: Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza - VakifGunesTTelekom Stambuł 0:3 FG: VakifGunesTTelekom Stambuł - Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 FG: Fenerbahce Acibadem Stambuł - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 FG: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Fenerbahce Acibadem Stambuł 0:3
2010/2011 FG: VakifGunesTTelekom Stambuł - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 FG: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - VakifGunesTTelekom Stambuł 1:3 PO "12": BKS Aluprof Bielsko-Biała - VakifGunesTTelekom Stambuł 1:3 PO "12: VakifGunesTTelekom Stambuł - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1
2012/2013 FG: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Eczacibasi VitrA Stambuł 1:3 FG: Eczacibasi VitrA Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 PO "12": Atom Trefl Sopot - Vakifbank Stambuł 1:3 PO "12": Vakifbank Stambuł - Atom Trefl Sopot 3:0 2013/2014 FG: Atom Trefl Sopot - Vakifbank Stambuł 1:3 FG: Vakifbank Stambuł - Atom Trefl Sopot 3:0 PO "12": Atom Trefl Sopot - Eczacibasi VitrA Stambuł 0:3 PO "12": Eczacibasi VitrA Stambuł - Atom Trefl Sopot 3:1
Puchar CEV:
1996/1997 1/2 (G): Augusto Kalisz - Besiktas Stambuł 3:1
2007/2008 1/16: Centrostal Pałac Bydgoszcz - Dyo Karsiyaka Izmir 3:0 1/16: Dyo Karsiyaka Izmir - Centrostal Pałac Bydgoszcz 1:3
2011/2012 1/16: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Iller Bankasi 3:0 1/16: Iller Bankasi - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3
2012/2013 CR: Fenerbahce Stambuł - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 CR: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Fenerbahce Stambuł 1:3 Finał: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Fenerbahce Stambuł 3:2 Finał: Fenerbahce Stambuł - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3
Puchar Challenge:
1999/2000 FG: Stal Mielec - Vakifbank Ankara 3:2 2003/2004 1/8: Stal Mielec - Yesilyurt Stambuł 0:3 1/8: Yesilurt Stambuł - Stal Mielec 1:3
2006/2007 1/8: PTPS Nafta Piła - Turk Telekom Ankara 3:0 1/8: Turk Telekom Ankara - PTPS Nafta Piła 3:0
2009/2010 O 3. m.: Galatasaray Stambuł - Impel Gwardia Wrocław 3:0
2013/2014 1/2: Impel Wrocław - Besiktas Stambuł 1:3 1/2: Besiktas Stambuł - Impel Wrocław 2:3 Bilans:
Spotkań - 52 Zwycięstw Turczynek - 32 Wygranych Polek - 20
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Dynamo Romprest Bukareszt
Rywalizacje polsko-rumuńskie:
Liga Mistrzyń:
1967/1968 1/4: Wisła Kraków - Dynamo Bukareszt 3:1 1/4: Dynamo Bukareszt - Wisła Kraków 3:0
1971/1972 1/2 (G): Start Łódź - Penicilina Iasi 3:1
1998/1999 FG: Augusto Kalisz - Amici Bacau 3:0
2008/2009 FG: MKS Muszynianka-Fakro Muszyna - Metal Galati 0:3 FG: Metal Galati - MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 1:3
2009/2010 FG: Metal Galati - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:1 FG: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Metal Galati 3:0
2010/2011 FG: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Dynamo Romprest Bukareszt 3:2 FG: Dynamo Romprest Bukareszt - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3
2013/2014 FG: Dynamo Bukareszt - Atom Trefl Sopot 1:3 FG: Atom Trefl Sopot - Dynamo Bukareszt 3:1 FG: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Stiinta Bacau 3:0 FG: Stiinta Bacau - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
Puchar CEV:
1972/1973 Finał (G): Wisła Kraków - Penicilina Iasi 3:0
1973/1974 Finał (G): Dynamo Bukareszt - AZS Warszawa 3:0
1979/1980 Finał (G): Start Łódź - Penicilina Iasi 3:0
1989/1990 RW: Płomień Sosnowiec - Chimistul RM Valcea 3:0 RW: Chimistul RM Valcea - Płomień Sosnowiec 3:2
2005/2006 FG: Centrostal Pałac Bydgoszcz - Stiinta Bacau 2:3 FG: Stiinta Bacau - Centrostal Pałac Bydgoszcz 1:3
2007/2008 1/8: Metal Galati - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 1/8: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Metal Galati 3:1
2009/2010 1/8: PTPS Piła - Volley 2004 Tomis Constanta 0:3 1/8: Volley 2004 Tomis Constanta - PTPS Piła 3:0 2010/2011 1/8: Volley 2004 Tomis Constanta - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 1/8: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Volley 2004 Tomis Constanta 3:0
2014/2015 1/16: Dynamo Romprest Bukareszt - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
Puchar Challenge:
1989/1990 Finał (G): Rapid Bukareszt - ŁKS Łódź 3:0
1999/2000 FG: Penicilina Iasi - Stal Mielec 0:3
2001/2002 1/8: Universitatea Amici Bacau - Skra Warszawa 3:0 1/8: Skra Warszawa - Universitatea Amici Bacau 3:0
2005/2006 FG: Rapid Aibo Bukareszt - PTPS Nafta-Gaz Piła 3:0
Bilans: Spotkań - 33 Zwycięstw Polek - 20 Wygranych Rumunek - 13
FG - faza grupowa 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 - etapy rozgrywek O 3. m. - mecz o 3. miejsce 1., 2., 3. RW - rundy wstępne (G) - mecze na danym etapie rozgrywane w grupie PO "12", "6" - fazy play-off w Lidze Mistrzyń CR - Challenge Round w Pucharze CEV + / - ZS - wygrana/przegrana polskiego klubu w złotym secie
Historia obejmuje wszystkie mecze Ligi Mistrzyń (wcześniej Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych), Pucharu CEV (wcześniej Pucharu Europy Zdobywczyń Pucharów i Pucharu Top Teams) oraz Pucharu Challenge (wcześniej Pucharu CEV) od stworzenia rozgrywek.