Liga turecka: Czwarta porażka Canakkale

Dwa zwycięstwa i cztery porażki - tak prezentuje się dotychczasowy bilans tureckiej ekstraklasy dla Canakkale Belediyesi w składzie z Elżbietą Skowrońską i Kingą Kasprzak.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Ostatniego spotkania ligi tureckiej, Canakkale Beledieysi nie może uznać za udane. W 6. kolejce w starciu z zespołem Bursa, łatwo oddał mecz 0:3. Był to zdecydowanie jeden z najgorszych występów Elżbiety Skowrońskiej.
Rywalizacji pomiędzy podopiecznymi Uzeyira Ozduraka, a ekipą Bursy niemalże nie było. Polski zespół dobrze otworzył spotkanie od kilkupunktowej przewagi. Jednak już na pierwszej przerwie technicznej przeciwniczki zdołały odrobić dzielący je dystans i narzucić swój styl. Dalszy przebieg spotkania był jednostronną grą gospodyń. Miażdżąca przewaga była widoczna w polu serwisowym oraz w elemencie bloku. To właśnie drugi z wymienionych składników sztuki siatkarskiej zrobił różnicę w drugim secie, w którym siatkarki Canakkale zdołały złapać kontakt z przeciwnikiem i prowadzić wyrównaną walkę. Niestety dla zespołu z polskimi przyjmującymi w składzie, druga partia, podobnie jak pozostałe dwie padła łupem przeciwniczek.

Elżbieta Skowrońska pomimo fatalnego prezentowania się na boisku, rozegrała całość spotkania. Łącznie zdobyła 9 punktów przy 35 proc. skuteczności w ataku. Trzykrotnie była blokowana, a przyjęcie utrzymywała na 16 proc. - była najgorzej spisującą się zawodniczką Canakkale w tym elemencie.

Drugą z polskich przyjmujących, Kingę Kasprzak z gry wykluczyła kontuzja jakiej reprezentantka biało-czerwonych barw nabawiła się w spotkaniu Idman Ocagi.

Bursa BBK - Çanakkale Belediyesi 3:0 (25:14, 25:23, 25:19)

Bursa: Karic, Eryuz, Soroglu, Guler, Boz, Milos, Sarioglu (libero) oraz Duzceler, Kafadar, Gulac

Canakkale: Caglar, Lamas, Ergin, Koprulu, Skowrońska, Aktas, Akoz (libero) oraz Tanil, Uygurtas