Puchar CEV: Złoty set w Nafels zakończony awansem Draismy Apeldoorn

W ostatnim dniu zmagań 1/16 Pucharu CEV o awansie drużyny Draismy Apeldroorn zadecydował złoty set. W pozostałych meczach triumfowali faworyci. W kolejnej rundzie ZAKSA zagra z VaLePa Sastamala.

Agata Kołacz

O prawdziwym pechu mogą mówić siatkarze Biogasu Volley Nafels, którzy w spotkaniu z ekipą Draisma Dynamo Apeldoorn prowadzili już 2:0. Nie wykorzystali swojej szansy i w dwóch kolejnych odsłonach przegrali zdecydowanie. Potrafili się jednak zmobilizować i w tie-breaku wręcz roznieśli swoich przeciwników. Taki wynik oznaczał, że o awansie do kolejnej rundy zadecyduje złoty set (w Apeldoorn mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy również po tie-breaku). Przyjezdni, pomimo druzgocącej klęski chwilę wcześniej, nie spuścili głów. Przezwyciężyli słabości i "wyszarpali" miejscowym zwycięstwo.

Biogas Volley Nafels - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:2 (25:23, 25:22, 16:25, 19:25, 15:5), złoty set 13:15

Biogas: Alexander, Gygli, Friend, Ehrat, Pulko, Vukasinovic, Sutter (libero) oraz Martinez, Wunderle, Bonante, Ilic

Draisma: Oosting, Verschuren, Swinkels, Taanman, Brouwer, Van Garderen, Bontrop (libero) oraz De Weijer, Van Capelle
Gospodarze nie mieli żadnych szans w rywalizacji z ekipą z Holandii. W żadnej z partii nie przekroczyli bariery 20 punktów. Chorwaci przez cały mecz zdobyli zaledwie 41 "oczek", a na dodatek jeszcze 22 oddali po błędach własnych. Przepaść między drużynami była ogromna, w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła drużyna Landstede górowała nad przeciwnikiem. Wystarczy przywołać dwie statystyki - blok (12:2) oraz atak (35:24). Najlepszym zawodnikiem spotkania był Dennis Borst, który zdobył 13 punktów.

MOK Rovinj - Landstede Zwolle 0:3 (17:25, 10:25, 14:25)

MOK: Simunic, Subotić, Ilić, Cickovic, Hrelja, Matosevic, Persić (libero) oraz Kuhar, Mostahinić, Sponza, Preden

Landstede: Van den Boogaard, Dossett, Ter Maat, Blom, Borst, Lubberts, Van Gestel (libero) oraz Held, Van Straten, Eertman, Heins

Spotkanie pomiędzy estońską a fińską drużyną było bardzo zacięte, wynik każdej z czterech odsłon rozstrzygał się w końcówce. Premierowa partia potoczyła się po myśli gospodarzy, w kolejnych lepsi okazali się zawodnicy ze Sastamali. O zwycięstwie podopiecznych Ugisa Krastinsa zadecydowało większe doświadczenie i wykorzystywanie nadarzających się okazji. Najwięcej punktów dla VaLePy zdobył Sjoerd Hoogendoorn (22), który skończył 20 z 40 ataków.

Selver Tallinn  - VaLePa Sastamala 1:3 (25:23, 25:27, 23:25, 22:25)

Selver: Marretta, Kivisild, Williams, Jalg, Rosenblatt, Sartakov, Vahter (libero) oraz Rannar, Toobal, Losnikov, Orav, Allik

VaLePa: Pollock, Esko, Makinen, Venski, Hoogendoorn, Krastins,Korhonen (libero) oraz Kunnari