Pasy w fotelu lidera obejrzą starcie w Bełchatowie - relacja z meczu Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz

W 10. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała Transfer Bydgoszcz i przynajmniej do niedzieli będzie liderem tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Jochen Schoeps.

Mateusz Lampart

W ekipie wicemistrzów Polski zabrakło Michała Żurka, Łukasza Perłowskiego i Michała Kozłowskiego. Od dłuższego czasu kontuzjowany jest Olieg Achrem.

Początek należał do Resovii. Bardzo skutecznie grał Jochen Schoeps, a Transfer atakował w aut (8:4). Gracze znad Brdy nie radzili sobie na lewym skrzydle, a piłki spadały im pod nogi (10:5). Rzeszowianie powiększyli dystans dzielący ich od rywali przy zagrywce Nikołaja Penczewa (15:6). W drużynie Vitala Heynena najaktywniejszy był Konstantin Cupković, ale nie miał wsparcia kolegów. Pasy spuściły nieco z tonu i przewaga zmalała, ale sytuacja nie uległa zmianie do końca seta (25:18).

Druga partia to ponownie lepszy start gospodarzy. Po autowym ataku Justina Duffa o czas poprosił Heynen (6:4). Bydgoszczanie nie mogli dobić się do parkietu rywali, bo w obronie udanie poczynał sobie Krzysztof Ignaczak, a w kontrach bezlitosny był Schoeps (12:10). Gra toczyła się punkt za punkt, aż do jednego z niewielu nieskończonych zbić Russella Holmesa (18:18). Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze grał Cupković, a przeciętnie Jakub Jarosz. Na finiszu Andrzej Kowal zaliczył skuteczny challenge, a asa serwisowego posłał Holmes (23:20). Seta zakończył Schoeps (25:22).

W trzeciej odsłonie bydgoszczanie znów od początku musieli gonić (5:3), a na dodatek słabszy moment dopadł Cupkovicia. W Resovii coraz lepiej w ofensywie radził sobie Penczew, który w dwóch setach skończył 2/9 akcji. Gra gości nakręcała się, a świetnie wyglądała szybka gra Pawła Woickiego ze Stevenem Marshallem (8:6). Fabian Drzyzga miał skuteczne skrzydła, bo oprócz Schoepsa rywali punktował również Rafał Buszek (17:11). Transfer podjął ryzyko w polu zagrywki, ale zamiast utrudnić odbiór gospodarzom, psuł on serwisy (21:17). Rzeszowianie spokojnie dowieźli prowadzenie do końca pojedynku (25:). Resovia została nowym liderem PlusLigi i pozostanie nim przynajmniej do niedzieli, kiedy to w Bełchatowie zmierzą się PGE Skra i Lotos Trefl Gdańsk.

Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

Resovia: Drzyzga, Penczew, Holmes, Schoeps, Buszek, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Konarski

Transfer: Woicki, Cupković, Duff, Jarosz, Nally, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Murek (libero), Gunia, Marshall, Waliński, Wolański

MVP: Jochen Schoeps