Pałac nadal bez zwycięstwa w Orlen Lidze - relacja z meczu SK bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz

Siedem spotkań i siedem porażek to bilans Pałacu Bydgoszcz w Orlen Lidze. W Legionowie drużyna znad Brdy przegrała z SK bank Legionovią 3:0.

Michał Fajtek

Bydgoszczanki dotychczas nie wygrały w lidze i do Legionowa przyjechały po zwycięstwo. Gospodynie chciały zrehabilitować się za przegraną w ostatniej kolejce Orlen Ligi z beniaminkiem KSZO Ostrowiec.

Początek spotkania należał do SK bank Legionovii Legionowo. Po dobrym bloku Jaimie Thibeault, skutecznych kontratakach Magdaleny Piątek oraz Aleksandry Wójcik podopieczne Macieja Kosmola prowadziły 10:4. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz miały problemy z przyjęciem oraz nie potrafiły skończyć własnych akcji, z czego korzystały gospodynie. Przy wyniku 14:5 trener przyjezdnych, Agata Kopczyk, zmuszona była wziąć drugą przerwę. Porady szkoleniowca ekipy z Bydgoszczy nic nie dały, gdyż na zagrywce stanęła Jaimie Thibeault i kąśliwym serwisem punktowała gości (18:5). W pierwszej partii siatkarki Legionovii były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały gładko, łatwo i przyjemnie (25:11).

Zawodniczki Pałacu drugiego seta zaczęły bardziej skoncentrowane. Przy wyniku 5:5 dwa asy serwisowe posłała Zuzanna Czyżnielewska i na pierwszej przerwie technicznej bydgoszczanki prowadziły 8:5. Legionowianki miały problemy w ataku i przyjezdne od razu odskoczyły na pięć punktów (14:9). Ciężko wypracowaną przewagę siatkarki z Bydgoszczy straciły bardzo szybko. Nie potrafiły przyjąć zagrywki Klaudii Alagierskiej, a w zespole Legionovii wróciła skuteczność w ataku. Podopieczne Macieja Kosmola zdobyły aż dziewięć punktów z rzędu i prowadziły 19:15. Gospodynie dowiozły przewagę i pewnie wygrały drugiego seta.

Legionovia trzecią cześć meczu zaczęła z "wysokiego C". Podopieczne Macieja Kosmola wykorzystywały słabą grę w przyjęciu Pałacu i na pierwszej przerwie technicznej wygrywały aż 8:1. Bydgoszczanki nie poddały się i po chwili było 9:9. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 16:13. Po bardzo dobrej zagrywce Klaudii Alagierskiej Legionovia szybko odrobiła straty (17:17). W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały legionowianki i wygrały cały mecz 3:0.

SK bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz: (25:11, 25:20, 25:23)

Legionovia: Piątek, Bechis, Paszek, Wójcik, Thibeault, Alagierska, Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Połeć.

Pałac Bydgoszcz: Polak, Biedziak, Misiuna, Fojucik, Czyżnielewska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Skorupa, Dybek, Twardowska.

MVP: Daria Paszek