Pierwsze zwycięstwo KSZO w lidze - relacja z meczu KSZO Ostrowiec SA - SK bank Legionovia Legionowo

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach poczuły smak zwycięstwa. We własnej hali pokonały Legionovię Legionowo.

Anna Soboń
Anna Soboń
Początek spotkania idealnie ułożył się dla ostrowczanek, które po dobrej zagrywce Marty Wójcik i świetnej grze blokiem Katarzyny Brojek prowadziły 5:0. Ekipa gości odrabiała jednak straty i na przerwie technicznej przewaga gospodyń wynosiła tylko trzy oczka. Mimo ambitnej gry zespołu Legionovii już przy stanie 12:8 szkoleniowiec gości wziął drugi czas dla swojej ekipy. Niewiele to jednak zmieniło i ciągle na prowadzeniu pozostawały gospodynie i na drugą przerwę techniczną również schodziły z przewagą (16:12). Końcówka seta przysporzyła kibicom sporą dawkę emocji, jednak to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego i po skutecznym ataku Sophie Godfrey zwyciężyła w pierwszej partii 25:20.
Drugi set świetnie rozpoczęły gospodynie wśród których nie do zatrzymania były Barbara Bawoł i Katarzyna Brojek i na pierwszą przerwę techniczna schodziły z pokaźną zaliczką sześciu punktów. W dalszej części mecz się wyrównał, jednak w decydujących momentach to ostrowczanki popełniały mniej błędów własnych i to one ciągle prowadziły w spotkaniu (16:10). Na boisku królowały pomarańczowo-czarne, które już do końca seta nie oddały prowadzenia, a zakończyła go świetną punktową zagrywką Alicja Stefańska (25:14).

Trzecią partię lepiej rozpoczęły siatkarki Legionovii i to one schodziły na pierwszą przerwę techniczną z trzema punktami przewagi (8:5). Ostrowczanki jednak nie zamierzały łatwo się poddać i ambitnie odrabiały straty (10:13), jednak momentami były bezradne wobec rywalek. To przeciwniczki KSZO lepiej spisywały się w tej partii i zasłużenie zeszły na drugą przerwę techniczną z pięcioma oczkami przewagi. Ostrowczanki po słabszym okresie gry nie zdołały już dogonić przyjezdnych i przegrały trzeciego seta do 18.

Czwarty set od początku mimo prowadzenia KSZO był bardzo wyrównany (8:6), jednak po pierwszej przerwie technicznej ostrowczanki zaczęły odskakiwać rywalkom. Te jednak ambitnie goniły wynik, jednak w decydującym momencie to pomarańczowo-czarne były skuteczniejsze w ataku (19:15). Emocjonującą końcówkę lepiej wytrzymały gospodynie i to one po asie serwisowym Kamili Ganszczyk wygrały seta do 19 i całe spotkanie 3:1.

KSZO Ostrowiec SA - SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19)

KSZO: Brojek, Wójcik, Kuligowska, Bawoł, Ganszczyk, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Stefańska, Grzelak, Vasileva.

Legionovia: Piątek, Bechis, Paszek, Wójcik, Thibeault, Alagierska, Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Gajewska, Bociek, Połeć, Studzienna.

MVP: Marta Wójcik (KSZO).

KSZO Ostrowiec - SK bank Legionovia Legionowo 3:1