Budowlani Toruń nowym liderem - podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: MKS Kalisz niepokonany w I lidze
MKS Kalisz niepokonany w I lidze

W weekend rozegrano kolejną serię spotkań w I lidze kobiet. Nowym liderem rozgrywek została ekipa Budowlanych Toruń. Na czwarte miejsce spadł Ekstrim Gorlice, który do niedawna przewodził stawce.

Zespół z Torunia odniósł gładkie zwycięstwo nad Spartą Warszawa. Ekipa Budowlanych w każdym secie nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem triumfu. W pierwszej partii torunianki oddały drużynie ze stolicy 18 punktów, a w dwóch kolejnych setach Budowlane wygrywały do 15 i 14. 3 punkty zdobyte w starcie ze stołecznym zespołem pozwoliły toruniankom na awans na czoło tabeli.

Budowlani Toruń - Sparta Warszawa 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) [ad=rectangle] Pewne zwycięstwo nad KS-em Murowana Goślina odniósł MLKS Roltex Zawisza Sulechów. Gospodynie w dwóch pierwszych setach wygrywały do 18 i dopiero trzecia partia przyniosła kibicom sporo emocji. Po grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki Zawiszy, które decydującego seta wygrały w stosunku 29:27.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów - KS Murowana Goślina 3:0 (25:18, 25:18, 29:27)

Kolejnej porażki w stosunku 0:3 doznały zawodniczki SMS PZPS Szczyrk. Tym razem zespół ten musiał uznać wyższość ŁKS-u Commercecon Łódź. Zespół gości pozwolił rywalkom na zdobycie 54 punktów, a w żadnym z setów nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem triumfu.

SMS PZPS Szczyrk - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)

Ciekawy mecz oglądali kibice zgromadzeni na trybunach hali w Węgrowie. Miejscowe Nike pokonało dotychczasowego lidera - ekipę Ekstrimu Gorlice - w stosunku 3:2. Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Gorlic, które inauguracyjną partię wygrały do 16. W drugim secie lepsze były gospodynie. Najbardziej wyrównana była odsłona, w której gorliczanki wygrały do 24. Wówczas do odrabiania strat rzuciły się siatkarki Nike i ostatecznie rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Nike Węgrów - Ekstrim Gorlice 3:2 (16:25, 25:18, 24:26, 25:15, 15:12)

Tie-breakiem zakończył się mecz w Krośnie, gdzie miejscowe PWSZ Karpaty MOSIR KHS pokonały Silesię Volley Mysłowice. Gospodynie mecz rozpoczęły od zwycięstw w dwóch pierwszych partiach. Następnie inicjatywę przejęły siatkarki ze Śląska, które w trzeciej i czwartej partii nie dały rywalkom szans. W decydującej partii lepsze były krośnianki.

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno - Silesia Volley Mysłowice 3:2 (25:20, 25:23, 18:25, 16:25, 15:12)

Wyjazdowy triumf nad PLKS-em Pszczyna odniósł zespół Jokera Świecie. Spotkanie zaczęło się od triumfu gości, lecz w kolejnym secie gospodynie odrobiły straty. Trzecia partia padła łupem drużyny ze Świecia, a w czwartej odsłonie pszczynianki doprowadziły do wyrównania i o losach zwycięstwa zadecydował tie-break. W nim Joker wygrał do 8.

PLKS Pszczyna - Joker Świecie 2:3 (20:25, 25:21, 18:25, 25:18, 8:15)