Nafta Piła kontynuuje fatalną serię - relacja z meczu SK bank Legionovia Legionowo - PGNiG Nafta Piła

Pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Legionovia Legionowo. W ramach 5 kolejki Orlen Ligi podopieczne Macieja Kosmola pokonały PGNiG Naftę Piła 3:1.

Michał Fajtek

Dla obu zespołów bylo to bardzo istotne spotkanie. SK bank Legionovia Legionowo chciała po raz pierwszy w tym sezonie wygrać przed własną publicznością. PGNiG Nafta Piła liczyła na przerwanie serii czterech porażek z rzędu w Orlen Lidze.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Najpierw dwukrotnie zablokowały ataki pilanek. Po chwili Aleksandra Wójcik popisała się asem serwisowym i było już 6:2. Po akcji ze środka siatki Jaimie Thibeault, gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Legionovia zaczęła odjeżdżać po zagrywce Marty Bechis. Podopieczne Macieja Kosmola świetnie grały w obronie i bloku. Ponadto pewnie kończyły kontrataki i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:6. Legionovia kontrolowała przebieg seta i pewnie wygrała premierową partię do 17.

Druga odsłona to zacięta walka punkt za punkt. Legionovia zaczęła mozolnie budować przewagę, rozpoczynając od bloku tuż przed pierwszą przerwą techniczną (8:6). Podopieczne Dominika Kwapisiewicza szybko odrobiły straty (12:12) i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:14. Dwoma asami popisała się Wilczyńska i przewaga Nafty wzrosła do czterech oczek (14:18). W decydującej części seta Legionovii udało się dogonić pilanki (21:21). W końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Legionowa, wygrywając na przewagi 27:25. Dwa decydujące kontrataki skończyła Iga Chojnacka.

MVP spotkania Magdalena Piątek MVP spotkania Magdalena Piątek
Trzeci set to wyrównana gra obu stron, jednak tym razem na pierwszej przerwie technicznej lepsze były siatkarki z Piły (7:8). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 14:14. Na nieszczęście dla Legionovii w polu zagrywki pojawiła się Magdalena Wawrzyniak, która posłała aż cztery asy serwisowe, dając swojemu zespołowi prowadzenie 19:14. Podopieczne Dominika Kwapisiewicza utrzymały wywalczoną przewagę i wygrały trzecią partię do 20.

Początek czwartego seta to powtórka z poprzednich dwóch partii. Po ataku Wójcik było 8:7. Po przerwie Legionovia odskoczyła między innymi po sprytnej kiwce kapitan zespołu Magdaleny Piątek (11:8). Po ataku Darii Paszek na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:13. W decydującej fazie meczu siatkarki Legionovii poczuły, że są bliskie wygrania całego spotkania. Skutecznością w kontrataku zaczęła imponować Aleksandra Wójcik i zrobiło się 22:16. Ekipa z Legionowa już nie wypuściła zwycięstwa i po bloku Darii Paszek podopieczne Macieja Kosmola wygrały czwartą partię do 18.

SK bank Legionovia Legionowo - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:18)

SK bank Legionovia: Bechis, Paszek, Alagierska, Piątek, Wójcik, Thibeault, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek, Studzienna.